« September 2024 »
Сәрсенбі, 22 мамырдың 2019 08:27

Хореография кафедрасы күні

(0 votes)

2 мамыр 2019 жылы колледжде Хореография кафедрасының күні өтті. Кафедра күнін өткізудің негізгі мақсаты хореография кафедрасы оқытушыларының қызметі арқылы би құзыреттілігін дамыту болып табылады.

0403000 Әлеуметтік-мәдени қызмет және халық көркем шығармашылығы, жалпы хореографиялық өнер туралы студенттердің жалпы түсінігін таныстыру және дамыту.

Кафедра күнінің міндеттері: кафедра оқытушыларының ұйымшылдық деңгейін көрсету; хореография кафедрасы Күнінің іс-шараларына қатысу арқылы колледж студенттерін шығармашылық әлеуетін жүзеге асыруға баулу; кафедра оқытушыларының студенттерге  бағдарланған тәсілдерін жүзеге асыру және өзін-өзі тану оқу-тәрбие үдерісімен ықпалдастыру тәсілдерін көрсету.

Күн бойы хореографиялық өнерге арналған түрлі іс-шаралар өткізілді. 2 мамыр күні таңертең РТК-21 тобының студенттері "би коридорын"ұйымдастырды,  барлық оқытушылар мен студенттердің көңіл-күйін көтерді.

Жиын барысында негізгі іс-шаралар мен конкурстар белгіленді, оған колледждің барлық оқытушылары мен студенттері шақырылды. Кафедра күні бағдарламасын жариялағаннан кейін барлық ниет білдірушілерді РТК-11 тобының студенттері ұйымдастырған хореографиялық жаттығуға шақырды.

Бір күн бойы колледждің теледидарына «Педагог-бос уақытты ұйымдастырушы, би ұжымының жетекшісі» біліктілігінің студенттері хореография кафедрасы туралы презентация, бидің негізгі бағыттары мен түрлері, олардың ерекшеліктері, оқытушылар мен студенттер біліктілігінің жетістіктері, көрсетілді.

Екінші сабақтан кейінгі үзілісте  0403000 Әлеуметтік-мәдени қызмет және «халықтық көркем шығармашылығы» мамандығы ДПМ-21, РТК-21, МУЗ-21 топтарының студенттерінің қатысуымен шағын концерттік бағдарлама өтті. Студенттер "Хореография" пәні шеңберінде оқытушы К. С. Жаркеновтың жетекшілігімен би өнерінде өздерінің шығармашылық қабілеттерін көрсетті. Бидің заманауи танымал бағыттарындағы хореографиялық композициялар ұсынылды.

3 сабақтан кейін үзіліс кезінде №1 мектеп бөлімшесі, №2 мектеп бөлімшесі, мектепке дейінгі тәрбие және оқыту бөлімі командалары арасында "Өзіңмен би" байқауы өтті.   Қатысушыларға үш байқау кезеңінен өту ұсынылды, олармен барлық командалар жеткілікті деңгейде жеңіске жетті: 3 орын және тәтті сыйлықты № 1 мектеп бөлімінің командасы алды, 2 орын – мектепке дейінгі тәрбие және оқыту бөлімнің командасы, 1 орын – №2 мектеп бөлімінің командасы алды.

Күннің басты оқиғасы "Жұлдыздармен би" атты байқау бағдарламасы болды. Байқауға 5 жұп қатысты, олар «Бос уақытты ұйымдастырушы-педагог, би ұжымының жетекшісі» біліктілігі бойынша студенттер:

№ 1-ші жұп-Сарбасова Дана Турсынгалиевна, Бекмуханбетов Бахтияр, РТК-41 тобы,

№2-ші жұп-Арыстан Нұралы Нұрланұлы, Турсунова Аяжан, РТК-21 тобы,

№3-ші жұп-Дюсекеева Мехрибан Мехмановна, Мурзахметов Темирлан, РТК-41 тобы,

№4 ші жұп -Сушко Татьяна Сергеевна, Петренко Владислав, РТК-41 тобы,

№5 подп-дан-Мыңжасарова Дана Нурлановна, Добролежа Дарья, РТК-21 тобы

Қатысушылар байқаудың 2 кезеңінен өтті: дайындалған би композициясы, импровизация сайысы, мұнда қатысушылар әр түрлі эстрадалық би бағыты бойынша этюдті композициялар дайындады. Қазылар алқасының мүшелері ретінде түлектер мен әлеуметтік серіктестер шақырылды: қоюшы хореограф, халықаралық, республикалық және аймақтық турнирлердің жүлдегері, фестивальдар мен шығармашылық жобалардың қатысушысы және ұйымдастырушысы, латын хореографиясы, би тәжірибесі, психотехник және би арттерапиясын енгізу жөніндегі нұсқаушы Мейрам Мырзағалиев, хореография кафедрасының 2014 жылғы түлегі Жансұлу Күзенбаева, шетел тілдері кафедрасының меңгерушісі, "Костанайские Зори" би ансамблінің әншісі Әділжан Нұрланұлы Бөкенбаев.

Хореография кафедрасының күні бойы студенттер мен оқытушылар хореографиялық өнердің түрлі жанрларымен танысып, би қимылдарының мәнерлілігі туралы көрініс алды. Байқау бағдарламасына қатысушылар арасында достық, жолдастық қарым-қатынас орнатылды. Сайысқа қатысушылар арасында тілектестік, шығармашылық қарым-қатынас болды.

Доспанова С.М., хореография

кафедрасының меңгерушісі