« September 2024 »
Сәрсенбі, 22 мамырдың 2019 08:47

Бүкіл әлем таза ғылым тілінде сөйлейді

(1 Vote)

3 мамыр күні Қостанай педагогикалық колледжінде математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының күні өтті.

Оны өткізудің мақсаты-рухани-адамгершілік оқыту принциптерін іске асыруды ескере отырып, "Математика", "Информатика", "Физика" пәндерін оқуға студенттердің танымдық қызығушылығын ынталандыру, соның ішінде сыныптан тыс іс-шараларды өткізу.

М АТ кафедрасының күні аясында сайыстырдың қорытындысы жұмыс күнінің соңында шығарылды:

7-11 сынып оқушыларына арналған "Менің мамандығым болашақтың мұғалімі" атты облыстық сайыс жеңімпазы Қостанай қ.№ 20 ОМ оқушылары А. Мұсанова, Я. Бакитжанова, жетекшісі А. Х. Хамит танылды, 2 және 3 орындарды Алтынсарин ауданы Силантьев ОМ оқушылары В. Сергеева, С. Ускина, Л. Шеина, Г. Мухамбетова, жетекшісі А. Ж. Ибраева алды.

"Үздік Буктрейлер-2019" колледжінің студенттері арасындағы бейнероликтер сайысы өтті, жеңімпаз болып №1 мектеп бөлімінің 1 курс студенттері У-12 және М-11 тобының студенттері, кураторлар Волошко В. И., Боханова А. Б. танылды.

Сайысқа қатысу үшін жіберілген бейнематериалдарды, сондай-ақ "Кәсіпқор" Холдингі "КЕАҚ және Қостанай облысының білім басқармасы ұйымдастырған "техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының білім беру процесіне IT-технологияларды енгізу" тақырыбы бойынша колледж базасында өткен ТжКБ ұйымдарының инженерлік-педагогикалық кадрларының біліктілігін арттыру курстарының қорытындылары туралы бейне есепті КӨРСЕТУ күні бойы экранның негізгі ақпараты болды.

Кафедра күнінің басталуы 1 қабаттың фойесінде салтанатты линейкамен аталып өтті. 25 грамота математикадан халықаралық пәндік олимпиаданың 2 турының жеңімпаздарына – У-11, М-11, М-21, Муз-11, Ак-11, Ак-21, Ар-11 топтарының 1-2 курс студенттеріне берілді.

Колледждің ақпараттық кеңістігін дамытуға қосқан үлесі үшін оқытушылар Бакенова С. А. және Морозенко С. М. марапатталды. https://eduvkpk.kz Шагатаева З. Ж.-студенттердің жетекшілігімен 27 мақала жазылды!

Студенттер арасында ең белсенді public-writeлер: Ержанова Алсу (Ар-23 тобы) және Сикорская Мария ( В-22 тобы). Сондай – ақ, ҚПК  Life студенттік арнасының жетекшісі Шарунов Юрий, видеооператор және фотограф Шаймерденова Аружан мақтау қағаздарымен марапатталды.

Күн бойы колледждің үш бөлімшесі – №1 және №2 мектеп бөлімшелері, мәдениет бөлімі – Көңілді өзгерістер кезінде "мифтік білгіштер" сайысына қатысты. 1-ші үзілісте 1-ші қабаттағы холлда олар өз командаларын ұсынды. Команда қатысушылары математика мұғалімдері Д. А. Елеусизова мен Н. Орлова дайындаған сайыстырда математикалық білімдерін, ойлау логикасын көрсете алды.  Диана Аллабергеновна және М-41 тобының студенттері" Қызықты математика " ойынын ұйымдастырды. Наталья Александровна және У-21 тобының студенттері "математикалық мозаика" ойынын өткізді. Сайыс финалында оқытушы Д. Ж. Төлепова дайындаған Интернет-ресурстың көмегімен Quizizz.com, командалар on-line режимінде информатика бойынша білімдерін көрсетті. Жеңімпаздар төмендегідей болды:

1 орын - №2 мектеп бөлімінің командасы (390 ұпай).

2 орын – мәдениет бөлімінің командасы (380 ұпай).

3 орын - №1 мектеп бөлімінің командасы (330 ұпай).

"Физика – қызықты!" зияткерлік ойын түрінде сыныптан тыс іс-шара танымдық және қызықты өтті."Ар – 11 және У-11 топтары қатысқан оқытушы Б. С. Сыздықова шығармашылық нөмірлер, қарсылас-командаға тапсырмалар дайындады, эрудиция мен тәртіпті жақсы білетіндіктерін көрсетті.

Педагогикалық еңбек ардагері, колледждің Қамқоршылық кеңесінің төрағасы, КСРО ағарту үздігі, ҚазКСР Халық ағарту ісінің үздігі, Ы. медалінің иегері. Ғылым академиясының құрметті мүшесі Мачева Светлана Григорьевна мен У-41 тобы студенттерінің кездесуін атап өтуге болады.. Кездесу дөңгелек үстел форматында өтті, оған қатысушылар мұғалімдер мен ата-аналардың тәрбие процесіндегі рөлін және осы жылы 1 қыркүйекте мектепте өз еңбек қызметін бастайтын болашақ мұғалімдерді қызықтыратын басқа да өзекті мәселелерді талқылады.

Светлана Григорьевна заманауи педагог қандай болу керектігін, жеке және кәсіби тәжірибесімен бөлісіп, өзінің мұғалімдік өмірінен қызықты және оқу фактілерін еске алды. Студенттер шығармашылық нөмірлер дайындады: өлеңдерді мәнерлеп оқыды,ән шырқады, гитарада ойнады. Кездесу қонақтары мен студенттері ұмытылмас тәжірибе, құнды кеңестер алды. Шын жүректен алғысымызды білдіреміз, құрметті Светлана Григорьевна! Кездесу шын мәнінде рухани болды, Сіздің даналығыңыз бен махаббатыңыз біздің жүрегімізде өшпес із қалдырды. Аталған іс-шараның ұйымдастырушылары кафедра оқытушылары Ким Р. А., Орлова Н. А., Б. С. Сыздықова, Д. Ж. Төлепова

Колледж оқу-тәрбие үдерісіне рухани-адамгершілік оқытуды біріктіру жобасының пилоттық ұйымдарының бірі болғандықтан, кафедра оқытушылары осы тұжырымдаманың қағидаларын ескерді және оны жүзеге асыру аясында жатақханада тұратын студенттерге арналған "жердегі жұлдызшалар" кинофильмінің көрсетілімі болды. Оны көргеннен кейін оқытушы Ж. И. Кубжасарова мен студенттер арасында осы фильмнің мағыналық жүктемесі, мораль туралы диалог болды. Талқылауға қатысушылар оқыту мен тәрбиелеу арасында байланыс болуы тиіс,  мұғалім балаларды көздерімен ғана емес, жүректерімен де көруі тиіс деген қорытындыға келді. Әр оқушыны өз баласындай қабылдауы мүмкін емес, бірақ талпыну керек. МжАт кафедрасының күнінде осындай жақсы дәстүр жалғасын табады деп үміттенеміз.

Тулепова Д.Ж.

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі