« September 2024 »
Сәрсенбі, 11 желтоқсан 2019 11:26

Қазақтың көрнекті жазушысы, драматург Бейімбет Маллин-125 жаста

(1 Vote)

Биыл қазақтың көрнекті жазушысы қазақ әдебиетінің негізгі қалаушылардың бірі Бейімбет Майлиннің туғанына 125 жылтолды. Осы мерей тойға байланысты Қостанай педагогикалық колледжі кітап хана қызыметкерлері «Қазақтың көрнекті

жазушысы, драматург Бейімбет Маллин-125 жаста» тақырыбында студенттер арасында әдеби кеш өткізді.Әдеби кештің мақсаты қазақтың зиялықауым өкілдерінің өмір жолдарын болошақ ұрпаққа таныстыру, рухани құнды мұраларымызды насихаттай отырыпұлылардың ұрпақ алдындағы үлгілі қасиеттерінұлықтап, Елбасының «Болашаққабағдар, рухани жаңғыру» мақаласын жүзеге асыружолындаүлес қосу болды.

Әдеби кешті «Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту бөлімі» Т -11 тобының студенттері Б. Маллинің өмір баяны туралы баяндама оқып, шығармаларынан көрнестер көрсетіп, өлеңдерін жатқа оқыды. Кітапхана қызметкелері өзкезегіндекөрермендерге «Үш бәйтерек» бейне таспасын көрсетіп «Қазақтың үш бәтерегі туралытолық мағлұмат берді. Сонымен қатар әдеби кештеколледждің ұлағатты ұстазы Сүинкина Пиалаш Балтиевна сөз сөйлеп Б. Маллинің өзінің аз өміріндеаса өнімдіеңбек етіп, артына елуге тарта кітап қалдырғанын және шығармаларындатерең шыншылдық, қазақ кедейінің мінез құлқы, тұрмыс тіршілігі, арманмүддесі терең суреттелетіндігі туралыайтып түсіндірді. Б. Маллинің шығармашылығында қазақ өмірінің тұтас бір ең қызықты дәуірі жатыр. Ол дәуір Октябрь революциясынан бастап отызыншы жылдардың ортасына дейінгі ел өмірі. Қортып айтқанда жазушыға арналып өткізілген әдеби кешті колледж студенттеріне берген тәлім тәрбиесі, ұлттың маңдай алды бір туар азаматын құрметтеуге бағытталған іс шарасы жақсы денгйде болғандығы атап өтілуге болады.

Қостанай педагогикалық колледжінің кітапханашы Хусайынова Шолпан, Урузбаева Райхан

Read 601 times