« September 2024 »
Сәрсенбі, 25 желтоқсан 2019 11:20

Жаңа жылдық кеш

(1 Vote)

Жаңа жыл - бұл әр үйдің, әр отбасының асыға күткен ең сүйікті, мейірімді, ертегіге ұқсас мерекесі. Жаңа жылдан әрбір адам әрқашан ғажайыпты, сиқырлы өзгерістерді, оқиғалар мен таңғажайып өзгерістерді күтеді. Жаңа жылда адамдар мейірімді және бақытты бола бастайды.

Сиқырлы түнде, шыршаның жарқыраған жарығында барлық адам көңіл көтеріп, тілек айтады. Сондықтан «Оқу тәжірибесі» пәні аясында колледждің РТК-31 тобының студенттері Жаңа жылдық ертеңгіліктерді ерекше көңіл-күймен өткізді.

Мақсаты: мерекелік атмосфераны қалыптастыру, балаларға қуаныш сыйлау, әртүрлі іс-шаралар арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін ашу.

Міндеттері:

- эмоционалды жауап беру қабілетін дамыту;
- орындаушылық әрекеттермен таныстыру: би, ойын, ән айту;
- мерекеде өзін-өзі ұстай білу, басқаларға қуаныш сыйлау қабілеттерін тәрбиелеу.

2019 жылғы 23,24 желтоқсанда Қостанай қаласы әкімдігі білім бөлімінің № 5А бастауыш мектебінің МДД пен 1-сынып оқушылары үшін жаңа жылдық кештер өтті.

Дайындық мерекеден бұрын басталды: оқу практикасында студенттер кейіпкерлермен, костюмдермен, атрибуттармен және әшекейлермен анықталған сценарий жоспарларын жасады.

МДД пен 1-сынып оқушыларының сынып жетекшілері өлеңдер, әндер, билерді, балалармен жаңа жылдық дөңгелек билерді үйренді, Жаңа жыл, жаңа жылдық дәстүрлер тақырыбында әңгімелер өткізді. Ертеңгілікте көптеген қонақтар, ата-аналар болды.

Балалар қойылымға талғампаз, көңілді келді, олар жарқын мерекені асыға күтті. Олардың үміттері ақталды Жаңа жылдық қойылымға қатысқан педагогикалық колледжінің студенттері өздерінің барлық шығармашылық шеберліктерін, ынталарын және ұйымдастырушылық қабілеттерін көрсете отырып, өздерін жақсы суретші ретінде көрсетті.

Олар Баба Яга, Ертегі, Ақшақар және басқа ертегі кейіпкерлері ретінде қайта туып, қойылым кезінде музыкаға жауап беруі керек еді. Сонымен қатар басты кейіпкерлер: Аяз Ата (Бочкарев Владислав) және Снегурочка (Герхарт Анна) қатысты.

Ертеңгілік сәтті өтті, көңілді және маңызды болды. Балалар мен олардың ата-аналары Жаңа жылдық қойылымның ұйымдастырушылары мен қатысушыларына қуаныш пен көтеріңкі көңіл-күй үшін алғыс білдірді.

Қойылымнан кейін балалар өлең оқып, Аяз Ата мен Ақшақарға ән айтты, ертегінің барлық кейіпкерлерімен суретке түсті, Жаңа жылдық сыйлықтар алды.

Доспанова С.М., хореография

кафедрасының меңгерушісі