« September 2024 »
Дүйсенбі, 23 желтоқсан 2019 17:55

Әлеуметтік серіктестік ті дамыту

(0 votes)

Облыстық халық шығармашылығы орталығымен әлеуметтік серіктестік аясында 2019 жылдың 20 желтоқсанында колледж базасында келесі тақырыптар бойынша 4 шеберлік сабақтары өтті: «Кілттік мәдени шараларды» Нұр-Сұлтан қаласынық журналисті, сценарийші, жоба жетекшісі,

«Sklassproduction» продюсері Сайтпаева Сажида Сейітқызы жүргізді.

-«Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған хореографиялық композицияны қою туралы шешім» хореография және практикалық жұмысты  колледждің хореография бөлімінің меңгерушісі, Қостанай облысы меценаттар клубы сыйлығының лауреаты Доспанова Салтанат Муратовна жүргізді.

- Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына және Қазақстан халқы Ассамблеясының 25-жылдығына арналған «Өнерім саған, Қазақстан!» атты көркемөнерпаздар шығармашылығының облыстық байқау-фестиваліне дайындық, шеберлік сабағын Е. Өмірзақов  атындағы облыстық филармония директоры, еңбек сіңірген мәдениет қайраткері, Қостанай облысы меценаттар клубы сыйлығының лауреаты Евсюков Александр Сергеевич өткізді.

- Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына және Қазақстан халқы Ассамблеясының 25 жылдығына арналған «Өнерім саған, Қазақстан!» Облыстық көркемөнерпаздар шығармашылығының облыстық байқау-фестивалін сценарийші, «Республиканың білім беру ісінің үздігі» төсбелгісінің иегері шеберлік сабағын өткізді. Қазақстан », Қостанай облысы меценаттар клубының жүлдегері Петрова Светлана Николаевна өткізді.

Семинарларға облыстың 8 ауданы мен 4 қаласының өкілдері қатысты: Б.Майлин, Денисов ауданы, Қостанай ауданы, Қамысты ауданы, Алтынсарин ауданы, Қарабалық ауданы, Федоров ауданы, Наурзум ауданы, Рудный, Қостанай, Лисаковск, Арқалық қалалары.

Сонымен қатар, семинарларға әлеуметтік-мәдени саласындағы колледж түлектері, сонымен қатар 0403000 Әлеуметтік-мәдени қызмет және халық өнері мамандығының бітіруші топ студенттері Муз-41 және РТК-41 топтарының студенттері қатысты.

Шебер-кластар аясында мәдениет және өнер саласындағы көрнекті мамандардың тәжірибесі, режиссерлік және хореографиялық қызмет процесінде Қостанай облысының мәдениет қызметкерлеріне режиссердің көмегін пайдалану әдістері ұсынылды.Сценарий авторы, жоба жетекшісі, «Sklassproduction» продюсері Сайпаева Сажида шебер-класс студенттерімен бірлескен практикалық жұмыс барысында қоғамдық іс-шараларды ұйымдастырушылар өндірістік процестерді дамытуда қандай қиындықтарға тап болғанын айтты.Көркемөнерпаздармен жұмыс жасау кезінде жаппай іс-шараларды ұйымдастыруда және дайындауда заманауи модельдеу әдістерін қолдану көпшілікке қол жетімді визуалды ойындағы мерекелік іс-шаралардың инновациялық түрлерін түсінуге көмектесті.

Мәдениет қызметкерлеріне өз шеберлік сабақтарында жұмыс жасаған Евсюков А.С., Петрова С.Н. әуесқой спектакльдермен (сахналық қойылымның хореографиялық шешімі, сценарийлер мен сценарийлер жазу, тақырып бойынша концерттік нөмірлер дайындау) түрлі модельдерді қолдану тәжірибесімен бөліскен Доспанова С.М.

Қатысушылар колледж директоры Галия Улмесхановна Уразамбетоваға шеберлік сабақтарын ұйымдастыруда көрсеткен көмегі мен қолдауы үшін ерекше ризашылықтарын білдірді.

Шеберлік сабақтарының соңында барлық қатысушыларға сертификаттар табысталды.

Доспанова С.М.,

хореография кафедрасының меңгерушісі