« May 2024 »
Дүйсенбі, 17 мамырдың 2021 16:28

WorldSkills – мықтылар чемпионаты

17 мамырда Қостанай облысы әкімдігі Білім басқармасының «Қостанай педагогикалық колледжі» базасында Worldskills Kostanay 2021 VI аймақтық кәсіби шеберлігі  чемпионатының ашылуы өтті. Чемпионат  бастауыш білім беру  құзыреті бойынша өткізіледі.

Чемпионатқа қатысушылар өз шеберліктері мен білімдерін алуға жақсы мүмкіндік алды. Аталған құзыреттілік бойынша Қостанай педагогикалық колледжінің атынан  Ещанова Ақерке, "WorldSkills  Қостанай 2020" чемпионатының жүлдегері және Гажа Кристина, У-31 тобының студенті қатысып отыр
Чмпионаттың бірінші күні қатысушылар екі модуль арқылы біліктерін көрсетті – А модюлі (портфолио қорғау) және В модулі (сабақ бөлігін дайындап өткізу).
Порфолио құрамына Чемпионат қатысушылардың өзіндік даму бағыттары бойынша бөлімдері кіреді. Біздің студенттердің портфолиосы түрлі бағыттағы конкурстар мен сайыстардан алған мадақтамаларға, сетификаттар мен алғыс хаттарға және авторлық жұмыстар мен жеке қызығушылықтарға толы.  Қорғау ағлышын тілінде болғандықтан жоғары деңгейде бағанды деп үміттенеміз. Себебі осы арқылы болашақ мұғалімдер өз кәсіби дайындығының деңгейін көрсете білді.
Көрсетілеген сабақтар жаңартылған білім мамұнына сәйкес құрылып, мақсат-міндеттері нақты қойылған. Чемпионат алдын-ала құрастырылған бағалау критерий бойынша бағаланды. Сабақ барысында жаңа педагогикалық технологиялар қолданылғандықтан өте қызықты және есте қаларлықтай өткізіліді. Барлық қатысушылар өздерін жақсы жағынан көрсете білді.
Бағалау нәтижесі әлі жарианбады, алайда әділ-қазылар алқасы құрамына жоғары кәсіби ұстардар кірді:
- Бас сарапшы - Бейсенбаева Гулим Галибековна, «Қостанай педагогикалық колледжі» КМҚК;
- Бас сарапшының орынбасары - Волошко Валентина Ивановна, «Қостанай педагогикалық колледжі» КМҚК;
Сарапшылар:
- Сандыбаева Айымгуль Балтабаевна, Кокенова Динара Кайратовна, «Қостанай педагогикалық колледжі» КМҚК;
- Ақылбекова Луиза Бекетқызы, «Н.Құлжанова атындағы Торғай гуманитарлық колледжі» КМҚК;
- Нургалиева Ульмекен Максуткановна, «Зерек колледжі» ЖМ;
- Кушмурзина Даметкен Хажмухановна, А.Байтұрсынов атындағы ҚӨУ, Ө Сұлтанғазин атындағы пед. институт
- Жуматаева Зибагуль Жумагалиевна, «Рудный әлеуметтік-гуманитарлық колледжі» КМҚК
Тәуелсіз сарапшылар:
- Султанова Кымбат Сапабековна, №24 мектеп ЖБММ;
- Ергалиева Ментай Амановна, «Қостанай қаласы білім бөлімінің Ғ.Қайырбеков атындағы №9 жалпы білім беретін мектебі» КММ .
Чемпионат қатысушыларына сәттілік пен жеңіс тілейміз!

Преподаватель кафедры педагогики и психологии
Буртылева Зоя Александровна