« May 2024 »
Жұма, 04 маусымның 2021 10:20

"Мектепке дейінгі тәрбие "құзыреттілігі бойынша WorldSkillsKostanay – 2021 VII өңірлік чемпионатының аяқталуы»

(0 votes)

"Мұғалімнің өзі солай болуы керек,
ол шәкірт жасағысы келеді.»

20 мамырда "Мектепке дейінгі тәрбие" құзыреттілігі бойынша WorldSkillsKostanay – 2021 VII аймақтық Чемпионаты өз жұмысын аяқтады», алаң Қостанай

педагогикалық колледжінің базасында ұйымдастырылды. Жыл сайын чемпионатқа қатысушылардың кәсіби дайындық деңгейі артып келеді. Чемпионатқа қатысушылардың теориялық білімдерін тәжірибеде қолдана білуі, оқытудағы инновациялық әдістер мен технологиялар, АКТ шебер меңгеруі еңбек нарығындағы мектепке дейінгі білім беру мамандарының кәсіби дайындығының жоғары сапасы мен бәсекеге қабілеттілігін көрсетеді.
Жабылу салтанатында чемпионатты ұйымдастырушыларға алғыс сөздерімен және чемпионатқа қатысушыларға құттықтау сөздерімен Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының техникалық және кәсіптік білім беру әдістемелік кабинеті басшысының міндетін атқарушы М.М. Боқаева сөз сөйледі, ол барлық қатысушылар мен жеңімпаздарды құттықтады. Оларға қол жеткізген жетістіктерімен тоқтап қалмай, жоғары нәтижелерге ұмтылуды тіледі.
"Мүмкін емес, жақсы тәрбиеші, ол білмеген мимикой, ол беруге өзінің адамға қажетті білдіру немесе ұстап тұруға өз көңіл-күй. Мұғалім ұйымдастыра, жүре, әзілдей білуі керек, Көңілді, ашуланшақ болуы керек. Мұғалім өзін-өзі ұстауы керек, сондықтан әр қозғалыс оны тәрбиелейді және әрқашан қазіргі уақытта не қалайтынын және не қаламайтынын білуі керек. Егер тәрбиеші мұны білмесе, ол кімді тәрбиелей алады?.."- білім беру ұйымдарының өкілдері. Нағыз кәсіпқойлықтың жарқын мысалы болды. Чемпионаттың барлық қатысушылары жоғары нәтижелер көрсетті, бірақ WorldSkills чемпионатының ережелері бойынша жеңімпаздар анықталды.
Чемпионаттың қола жүлдегері Рудный әлеуметтік-гуманитарлық колледжінің студенті Менлибаева Альбина Тойлыбековна болды; "Зерек колледжі" ЖМ өкілі Молгожданова Асель Тлековна күміс медальға ие болды және сарапшылардың пікірінше, Қостанай педагогикалық колледжінің өкілі Әбдіғали Ралина Өмірзаққызы чемпионаттың жеңімпазы атанды.
Чемпионат қатысушыларына сертификаттар, дипломдар мен бағалы сыйлықтар табыс етілді. Өте тілегім келеді, бұл тәжірибе елеусіз қалмады. Олардың әрқайсысына сұранысқа ие болуды, өз өмірінде және кәсіби қызметінде көп нәрсеге қол жеткізуді тілеймін.
"Мектепке дейінгі тәрбие" құзыреттілігі бойынша WorldSkillsKostanay – 2021 чемпионатының бас сарапшысы А.У. Молдабаева қарқынды жемісті жұмысы, чемпионатқа қатысушылардың жұмысын бағалауда кәсібилік пен объективтіліктің көрінісі үшін компатриот сарапшыларына, тәуелсіз сарапшыларға, әлеуметтік серіктестер өкілдеріне алғысын білдіреді, педагогикалық қызметте табыс тілейді және одан әрі ынтымақтастыққа үміттенеді.

Чемпионаттың бас сарапшысы Молдабаева А. У.,
Оқытушы Кострова Л. Ю.