« May 2024 »

(0 votes)

"Мұражай..., құжаттар..., қағаздар ... - ұрпақтар тағдырының көрінісі,
мәңгілікке кететін із".

28 қазанда Қостанай педагогикалық колледжінің кәмелетке толмаған балалардың өкілдігінің мүшелері «Бастаудың басталуы. Қостанай педагогикалық колледжінің тарихы» тақырыбында онлайн форматта Facebook платформасында экскурсия өткізді. Бірінші курс студенттерін біздің білім беру ұйымымыздың тарихымен, оның дәстүрлерімен, табыстарымен, жетістіктерімен таныстыру дәстүрге айналды.
Жас экскурсияшылардың әңгімесінен студенттер 1963 жылы педагогикалық училищенің құрылғанын және бұл факт мұрағат құжаттарымен расталғанын білді. Бірінші директор болып Римма Павловна Серова тағайындалды, ол туралы әріптестерінің көптеген естеліктері сақталған. 1967 жылы алғашқы түлектер бітіріп, 131 маман даярланды. Училищенің әрбір жаңа басшысы, олардың бесеуі болды, кәсіби білікті кадрларды даярлау ісіне өз үлестерін қосты. Жаңа мамандықтар ашылып, лицей, «мектеп-педучилище-пединститут» оқу-ғылыми-әдістемелік кешені ашылды. 1992 жылы педагогикалық училище колледж мәртебесін алды.
Студенттер М.М. Елишевтің, Г. С. Олейниктің, Г. М. Соковтың құрметіне ашылған атаулы кабинеттермен, колледж тарихына елеулі үлес қосқан, есімдері біздің қаламыздың, облыстың және одан тыс жерлердің тұрғындарына жақсы белгілі педагогтармен танысты.
Колледж тарихы-бұл, ең алдымен, адамдар, олар өз ісімен 58 жыл колледж даңқын құрды және көбейтті. Даңқты дәстүрлердің бірі-ұрпақтар сабақтастығы. 27 түлек колледжде педагог ретінде жұмыс істейді, олардың өміріндегі маңызды оқиғалар біздің білім беру ұйымында алған сабақтар болды.
Әрбір педагогикалық колледж осындай ұзақ және қызықты оқиғамен мақтана алмайды. Сіздер, жас ұрпақ, педагогтың талантын ашуға көмектесіп қана қоймай, тұлғаның рухани-адамгершілік қасиеттерін тәрбиелегендерді біліп, есте сақтауларыңыз керек.
   Бұл экскурсияның алдында мұражай кеңесінің материалдарды жинау және өңдеу, дәріс материалдары мен презентацияларды дайындау бойынша үлкен жұмысы болды.
   Кәмелетке толмағандардың балалар өкілдігінің мүшелері, 1-2 курс студенттері: Герман Эдуард, Есентас Даяна, Жаканова Аружан, Мукминева Милан, Рсалина Инара, Тургумбекова Томирис, Хасанова Сания онлайн экскурсия өткізді.    Техникалық қолдау көрсеткен Кубжасарова Жанар Илеусизова, Кушаев Мерген Мухитович, Коханец Евгений Александрович.
Барлық ниет білдірушілер біздің экскурсиямызға мына сілтеме арқылы өте алады https://www.facebook.com/kpkkostanay/videos/906291936694039/.

Попова Г.А.,
қосымша білім беру педагогы