« May 2024 »
Бейсенбі, 02 желтоқсан 2021 16:43

Кафедра отырыстары тиімді басқаруды қамтамасыз ету құралы ретінде

(1 Vote)

Кафедра отырысы-бұл ұжымдық шешімдер қабылдануы керек маңызды мәселелерді қарастыру мүмкіндігі. 30 қарашада жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының кезекті отырысы өтті.

Дәстүр бойынша, әр отырыста мұғалімдер өздігінен білім алу тақырыптары бойынша сөз сөйлейді. Бұл жолы Ж. Б. Демесинова білім алушылардың ойлау қызметін дамыту жолдарының бірі ретінде географияны оқытудың белсенді әдістерін қолдану тәжірибесі туралы бөлісті.

Педагогтер қызметінің маңызды бағыттарының бірі білім беру процесінің сапасын басқаруды жетілдіру, дайындық деңгейі мен сапасының білім беру стандарттарының талаптарына сәйкестігін белгілеу, білім алушыларда негізгі құзыреттерді қалыптастыру болып табылатыны туралы айтты. Осы мақсатта ай сайын отырыстарда педагогтер білім берудің жаңартылған мазмұны шеңберінде жалпы білім беру пәндерін оқыту сапасына талдау жасайды. Осы айда кафедра «География» пәні бойынша бірінші курс студенттерінің білім сапасын арттыру мәселелері мен жолдарын талқылады. Сонымен қатар, оқыту сапасын арттырудың негізгі шарттарының бірі-студенттер біліміндегі кемшіліктер мен олқылықтарды анықтау және жою бойынша жүйелі жұмыс. Педагогтер білім алушылардың барлық оқытылатын пәндер бойынша білімдерін толықтыру және олқылықтарды жою бойынша жоспарларды тағы бір рет талқылады, қосымша сабақтар, сараланған тапсырмалар іріктеумен және тұрақты кері байланыс жүргізумен білім алушыларда қиындық тудырған тақырыптар бойынша жеке кеңес беруді өткізу қажеттігін атап өтті.

Кафедра меңгерушісі педагогтердің конференцияларға қатысуына талдау жасады және колледж іс-шараларының өзара қатысуларына талдау жасады, педагогтерге сыбайлас жемқорлықтың алдын алу және оған қарсы іс-қимыл бойынша іс-шаралар жоспарының орындалуын қамтамасыз етудің маңыздылығы мен қажеттілігін тағы да еске салды.

Кафедраны басқару-бұл кафедра меңгерушісінің және оның «командасының» кафедраның негізгі мақсаттарына жету үшін жасайтын іс-әрекеттері мен шешімдерінің кешені.

Кравченко Т. Н.

жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі