« May 2024 »
Бейсенбі, 02 желтоқсан 2021 14:23

Адамды таңдайтын мамандық емес, адам мамандықты таңдайды.

(1 Vote)

2021 жылғы 24-30 қараша аралығында Қостанай педагогикалық колледжінде Ашық есік күні өтті, оның мақсаты - оқушыларға және олардың ата-аналарына оқу орны туралы түсінік беру.

Онлайн-кездесуде Қостанай облысы мектептерінің оқушылары мамандықтар, материалдық-техникалық база, педагог мамандығының артықшылықтары мен мүмкіндіктері туралы білді.

Студенттер колледждің қызықты, шығармашылық студенттік өмірі туралы айтып берді. 2021 жылғы Куйбышев жалпы білім беретін орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Кумпейсова Ақмарал Александровна өз таңдауының дұрыстығы және мұғалім қандай болуы тиіс екендігі туралы, өзінің еңбек қызметінің басталғаны туралы хабарлады.

Шет тілдер кафедрасының педагогы Шагатаева Зауреш Жарасбаевна өз сөзінде болашақ талапкерлердің назарын «электрондық үкімет» порталы арқылы онлайн құжаттарды тапсыру ережелеріне аударды egov.kz.

Оқу-тәрбие процесіне қатысты барлық сұрақтарға колледж педагогтары жауап берді: оқу қызметі, стипендия төлеу, колледждің республикалық, облыстық, қалалық деңгейдегі конкурстық іс-шараларға қатысуы (колледж студенттерінің мәдени-бұқаралық, спорттық, бос уақытын өткізу қызметі туралы), түлектерді жұмысқа орналастыру туралы ақпарат ұсынылды. Шынында да, көптеген үміткерлер үшін таңдалған мамандық қана емес, сонымен қатар білім беру бағдарламасынан тыс іс - шаралар да маңызды-шахмат турнирлеріне, шаңғы жарыстарына, футбол, баскетбол және басқа да пәндер бойынша жарыстарға қатысу. Ашық есік күні өмірлік сәттіліктің құрамдас бөлігі ретінде мамандық таңдауға көмектеседі. Ашық есік күні - бұл мектеп түлектеріне колледжді ішінен көру мүмкіндігі, педагогтармен жеке танысу, студенттік өмір туралы біліп қана қоймай, өз болашағына алғашқы қадам жасау тәсілі.

Жауапты хатшы

қабылдау комиссиясының С. В. Солодова