« May 2024 »
Дүйсенбі, 20 желтоқсан 2021 10:53

"Таза сессия" - сапалы білім!

2021 жылдың желтоқсанында қысқы сессия қарсаңында "Саналы ұрпақ" клубы мен балалар өкілдігінің белсенділерімен "Таза сессия" акциясы өткізілді, оның негізгі мақсаты құқықтық сана мен белсенді азаматтық ұстанымды қалыптастыру

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын бұзу көріністеріне төзбеушілік.
Бізге, болашақ педагогтарға, " қалай өмір сүру керек?", "Қандай құндылықтарға артықшылық беру керек?». Ерте ме, кеш пе, сіз моральдық таңдау жасап, Қалай өмір сүру керектігін шешіп, жай өмір сүріп қана қоймай, лайықты өмір сүруіңіз керек, яғни Моральдық өлшемдерге сәйкес: жақсы және мейірімділік – Ар-намыс пен қадір-қасиет заңдарына сәйкес, сеніммен, үмітпен және махаббатпен, бейбітшілік пен келісімде, бостандықты, шындықты және сұлулықты растайды. Біз, жас ұрпақ, проблемалардан жасырынбауымыз керек, олар жоқ сияқты. Керісінше, олар қиындықтармен күресуге және осы қиын күресте жеңіске жетуге дайын болуы керек.
Акция аясында студенттік топтарда сыбайлас жемқорлыққа мүлдем төзбеушілік сезімін дамыту және академиялық адалдықты қалыптастыру бойынша тақырыптық әңгімелер өткізілді. Педагог-психолог А. С. Янюк "емтихан сессиясын қалай сәтті тапсыру керек"тақырыбы бойынша кеңестер берді.  Мария Утельбаева бастаған балалар өкілдігінің мүшелері колледждің бірінші қабатының холлында "Таза сессия" - сапалы білім стендін безендірді!", студенттер мен педагогтарды сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің алдын алу және"Таза сессия" акциясын өткізуді бақылау ісіне белсенді қатысуға шақырады. Стендті безендіру кезінде облыстық суреттер, плакаттар, постерлер байқауының жеңімпазы Ангелина Гаус плакаты қолданылды.
2021 жылдың 02-07 желтоқсанында студенттер арасында Google form платформасында әлеуметтік зерттеу жүргізілді. Сауалнамаға 1-4 курс студенттерінің 46% қатысты. Сұралғандардың 90% - ы сыбайлас жемқорлық деген не екенін біледі, 82% - ы сыбайлас жемқорлықпен күресу керек деп санайды, 70% - ы сыбайлас жемқорлықпен соқтығысқан жағдайда қайда жүгіну керектігін біледі, студенттердің 51% - ы колледждегі сыбайлас жемқорлық фактілері туралы хабарлауға дайын және сұралғандардың 43% - ы сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағыттағы іс-шараларға жеке өзі қатысуға дайын. Алынған мәліметтер колледждегі сыбайлас жемқорлық бұзушылықтарының алдын алу бойынша жұмыстың қанағаттанарлық жай-күйін көрсетеді.
Колледжде жүргізіліп жатқан барлық сыбайлас жемқорлыққа қарсы жұмыс жастардың алған білімдерін студент өміріндегі кез келген сыбайлас жемқорлық құбылыстарына қарсы тұрақты иммунитетті қалыптастыруға бағытталған.

"Саналы ұрпақ" клубының активі,
балалар өкілдігінің мүшелері,