« April 2024 »
Сәрсенбі, 10 тамыз 2022 10:24

Білім алушылардың құндылық бағдарын қалыптастыру - техникалық және кәсіптік білім беру жүйесінің ажырамас бөлігі

2022   жылғы 09 тамызда Қостанай жоғары политехникалық колледжі базасында    Қостанай облысы педагогикалық қызметкерлерінің тамыз кеңесі шеңберінде ТжКБ ұйымдары басшыларының тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарларының, әлеуметтік педагогтердің, педагог-психологтердің секциялық отырысы өтті.

Кездесуді "Қостанай жоғары политехникалық колледжі" КМҚК директорының ТЖ жөн. орынбасары,  директорлардың тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарларының облыстық ОӘБ төрағасы Л. К. Дюсекеева, Қостанай облысы әкімдігі ББ ТжКБ әдістемелік кабинетінің ТжКБ даму мәселелерін зерттеу секторының меңгерушісі Ж.З.Белисарова ашты, олар өз сөздерінде тәрбие процесінің сапасын жақсартуда осы кездесудің әріптестердің тәжірибемен бөлісудегі және жұмыс дағдыларын үйренудегі маңызын атап өтті.

Секция  жұмысы барысында Алматы облысының тәжірибесі бойынша инклюзивті оқытуды құру және ұйымдастыру ("Talap" КЕАҚ штаттан тыс жаттықтырушылары Г.С. Адамбаева,Г.С. Токенова), ТжКБ жүйесінің педагогикалық қызметкерлерін аттестаттауды ұйымдастыру (А.Д.Дощанова) мәселелері қаралды.  Басшылар орынбасарларының  әлеуметтік серіктестермен, ата-аналар қауымдастығымен ынтымақтастығы жөнінде, білім алушылармен ООР-мен жұмысы бойынша  тәжірибесі ұсынылды (Г.Е.Хакимова,Ж.О.Усенова, А.А.Жабакова).

Педагогтер тәрбиенің өзекті мәселелерін талқылап, оқудан тыс қызметті ұйымдастырудың инновациялық нысандары бойынша шеберлік сыныптарын өткізді.  Мысалы, Ж.Д. Контробаева колледж жағдайында проективтік практикалардың тәрбиелік мүмкіндіктерін көрсетті, А.А. Жабакова, Д. З. Жантулина, Д. С.. Алимбаева, Г.Г.  Дроженко колледж және отбасы қарым-қатынасы бойынша тәжірибелерімен бөлісті.  Конференцияның әр қатысушысы шығармашылық пен командалық рухтың жұмыс атмосферасына еніп, белгілі бір жағдайда түзету жұмыстарын бірге таңдап, зақымдалған жеміс ағашының мысалында білім берудегі қиындықтарға әкелетін себептерді іздеді.

"Еркін микрофон" форматында конференцияға қатысушылар жаңартылған білім беру жүйесі жағдайында кәмелетке толмағандармен тәрбие жұмысы бойынша өздерін қызықтыратын барлық өзекті сұрақтарға жауап алды.  Отырыс соңында ұйымдастырушылар алдағы жұмыс үшін әдістемелік ұсыныстар берді.

Г.А.Мұратова, әлеуметтік педагог,

А.С.Янюк, педагог-психолог