« April 2024 »
Сейсенбі, 11 қазан 2022 12:03

Колледж-бұл жетістіктер теңізі, бұл өмірдегі ең жақсы сәттер, бұл күлкі мен күлкі әлемі-бұл биіктер мен жетістіктер!

Қостанай педагогикалық колледжінде 1 қыркүйекте Білім күні салтанатты жиын, «білімге ұмтылу, еңбекқорлық және патриотизм» атты бірінші сынып сағаты және мұражайдың тұсаукесері өтті.

Жаңа 2022-2023 оқу жылының ашылуына арналған осы естелік іс-шаралардың барлығы, адам өміріндегі білімнің маңыздылығы мен рөлін көрсетті. Мерекелік іс-шараларға педагогикалық еңбек ардагерлері, педагогтар, студенттер, ата-аналар (барлығы 1200 адам) қатысты.

Бұл күні колледж тарихында оқиғалар өтті: Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың Қазақстан халқына Жолдауының тікелей көрсетілімі, кураторлық сағат, оны өткізу форматы топтардың активімен айқындалған. Студенттік топтарда білім беру процесіне қатысушыларды өткен оқу жылының жетістіктері туралы ақпараттандыру, оң оқу уәждемесін және танымға деген ұмтылысты қалыптастыру, патриотизм, құрмет және азаматтық сана құндылықтарын сіңіру, өзара сыйластық пен түсіністікке негізделген мәдениет құру жүргізілді.

Білім күнінің маңызды оқиғасы көрнекті адамдармен кездесу болды, сондай-ақ колледжге бірінші курс студенттері келді, олар Студенттік Парламент белсенділерінің дәстүрлерін жалғастырады. Мерекенің келесі оқиғасы колледждің 60 жылдығына орай мұражайдың ашылуы болды, голограмма мен QR-кодтың көмегімен сіз өткен мен бүгінмен таныса аласыз. Енді мұражайда жаңа модернизацияланған «біздің мұра» көрмелері жұмыс істейді. Тұсаукесерге педагогикалық еңбек ардагерлері Майер Ольга Александровна, колледждің Вестерн кеңесінің төрағасы, Каримова Сауле Елеусизовна, Мачнева Светлана Григорьевна, колледждің қамқоршылық кеңесінің өкілдері, Бокаева Марал Мендибаевна, «Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасы» ММ әдістемелік кабинетінің меңгерушісі Цымбалюк Василий Александрович, жергілікті қызметкерлер кәсіподағының төрағасы қатысты Қостанай облысының Білім және ғылым, Оспанов Марғұлан Бақытбекұлы, Ы. Алтынсарина атындағы мұражай директоры Нұркина Айгүл Сапарқызы, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай Бытсервис колледжі» КМҚК директоры, педагогтар мен студенттер (барлығы 60 адам).

Колледж имиджін дамыту мақсатында бірінші курс студенттеріне, қонақтарға, педагогтарға, ата-аналарға Qpk life Media тобы Instagram, TikTok, студенттік YouTube-арнадағы Жарияланымдар, жеделхатта және ВКонтактеде топтардың болуы туралы ақпарат берді.

Бұл күні бірінші курс студенттеріне ерекше назар аударылды: колледжге мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша 275 адам қабылданды. Колледжде бірінші курстың 11 студенттік тобы құрылды. Колледж келесі мамандықтар бойынша оқытуды жүзеге асырады: «мектепке дейінгі тәрбие және оқыту», «Бастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі», «негізгі орта білім беру тілі мен әдебиетін оқытудың педагогикасы мен әдістемесі», «Информатика», «халық көркем шығармашылығы (бейін бойынша)».

Колледжде студенттік өзін-өзі басқарудың өміршең жүйесі қалыптасты, ол студенттік орындықтан көшбасшылық қасиеттерді және жас мамандардың белсенді азаматтық ұстанымын қалыптастырды.

Шарунов Ю. А., қосымша білім беру педагогы