« October 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 11:36

Startup Orda Республикалық байқауының іріктеу кезеңіндегі жеңіс

Startup Orda-бұл Astana Hub жергілікті серіктестермен дамытатын өңірлік Startup-инкубаторлар желісі.

Бағдарламаның мақсаты-Startup-мәдениет және IT-қозғалыс тек ірі қалаларда ғана емес, болашақ it-данышпандар Қазақстанның өңірлерінде де бола алатындығын дәлелдеу. Олар өздерін бүкіл әлемге таныту үшін өз сағаттарын күтуде.

Startup Orda тегін стартап-инкубатор жобасының мақсаты - сертификатталған спикерлермен офлайн және онлайн сессиялар, семинарлар, шеберлік сыныптарын өткізу, IT-жобаны нөлден бастау негіздерін үйрету, сондай-ақ идеяны жүзеге асырғаны үшін ақшалай сыйлық ұтып алуға мүмкіндік беру.

Еліміздің он өңірінде осы екі айда IT стартаптардың бизнес-инкубациясы өткізілді, апта сайын стартаптар мен IT-Startup саласындағы жетекші сарапшылардан тегін оқыту өткізілді.  Жалпы жүлде қоры 5000000 теңге болатын бұл IT-Startup байқауы, жеңімпаздың финалға қатысу үшін ұйымдастырушылар есебінен Астана қаласына сапары.

Біздің колледждің білім алушылары осы жобаның белсенді қатысушылары болды. Қостанай педагогикалық колледжінен конкурсқа 16 білім алушы қатысып, 7 жобаны ұсынды.

30 Қарашада КИНЭУ-де республикалық кезеңге Іdea Вattle финалдық өңірлік байқауының іріктеу туры өтті.  Біздің білім алушыларымыздың төрт жобасы жеңімпаздардың ондығына кірді және марапатқа конкурстың финалын өткізу үшін елордаға жолдама алды.

Кусаинов Султан, Байбулова Амина, Уланова Ангелина, Осетрова Екатерина, Махина Дильназ, Шарапиева Зарина, Жаксимбетова Дильназ, Рысмаганбетова Айгулді лайықты мадақтамасымен құттықтаймыз және оларға табыс пен жаңа жеңістер тілейміз!
                                     Султанова Г. Е., математика және ОТ кафедрасының оқытушысы