« May 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 11:38

«Мен – кәсіпкермін!» атты Республикалық байқауындағы нақты жеңіс!

Жас ұрпақтың кәсіпкерлік бастамалары мен бизнес дағдыларын қолдау және дамыту мақсатында 2022 жылғы 16 қарашадан 30 қарашаға дейін Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күніне арналған «Мен-кәсіпкермін» республикалық Гранд-турнирі ұйымдастырылды.

Турнир еліміздің барлық өңірлеріндегі колледж студенттері арасында өтті.

ҚР БҒМ БҰЙРЫҒЫМЕН республикалық Гранд-турнир республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарының тізбесіне енгізілді. «Мен-кәсіпкер» турнирін Қазақстан Республикасы Білім Министрлігінің техникалық және кәсіптік білім департаменті Халықаралық бизнес академиясы колледжінің базасында ұйымдастырды. Іс-шара "Атамекен" ҚР ҰКП, Алматы қаласының Кәсіпкерлер Палатасы, білім басқармасының қолдауымен ұйымдастырылды. Алматы, жеке білім беру ұйымдарының республикалық қауымдастығы, "салалық қауымдастықтар мен кәсіптік білім беру ұйымдарының одағы" ЗТБ, Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы, "Halyk Global Markets" АҚ (Halyk Bank МҮ), Алматы Менеджмент университеті Халықаралық Бизнес Академиясының колледж базасында.

Біздің колледж студенттері осы конкурсқа қатысу үшін келесі бағыттар бойынша 4 жоба тапсырды:

• әлеуметтік кәсіпкерлік - «Инклюзивті білім беру элементтері бар ағылшын тілінің шығармашылық мектебі» (Ар-21 тобының білім алушылары Лузина, А. Кмыта, А. А. Аниськина);
  • сауда және қызмет көрсету – «Тілдік этнолагерь» (Ак-21 тобының білім алушылары Махина Д., Шарапиева З.);
  • білімі – «Асар «Қостанай педагогикалық колледжі студенттерінің еріктілер қозғалысы» (Ар-21 тобының білім алушысы А. Байбулова, Ар-31 тобының білім алушысы С. Кусаинов);
  • туризм – «Gloise туристік қызметтерінің онлайн платформасы» (Ак-21 тобының білім алушылары Д.Жаксимбетова, Д. Тельгарина, А. Рысмагамбетова).

Бірінші іріктеу турының қорытындысы бойынша Қостанай педагогикалық колледжінің білім алушыларының 3 жобасы бүкіл Қазақстан бойынша 300 жұмыс арасында өз бағыттары бойынша оң жүлдегер атанды. Барлық студенттер екінші кезеңде өз жобаларын құзыретті қазылар алқасына сәтті ұсынды. Ак-21 тобы студенттерінің жұмысы Д. Жақсимбетова, Д. Тельгарина, А. Рысмагамбетова "Туризм" бағытында үздік деп танылып, 1 орынға ие болды! Барлық қатысушыларды құттықтаймыз және сәттілік тілейміз!

Султанова Г. Е., математика және ОТ кафедрасының оқытушысы