« May 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 11:43

Шет тілдері кафедрасының отырысы

Колледждегі кафедраның ай сайынғы отырысы-колледждің оқу-тәрбие жүйесінде ерекше маңызы бар алқалы шешімдерді талқылау және қабылдау әдістерінің бірі.

2022 жылғы 29 қарашада Шет тілдері кафедрасының кезекті отырысы өтті, онда 29 қарашада Ар-23 тобында "the usage of articles with the nouns" тақырыбында өткізілген кафедра педагогы А. Б.Шопанованың ашық сабағын талдау, ПМ 10 кәсіптік практикасының қорытындылары, "сынақ практикасы" Шет тілін оқыту процесін ұйымдастыру сияқты мәселелер қаралды мектепте " Ар-43 топтары және т. б.

Күн тәртібіндегі бірінші мәселе кафедраның өткен отырысының шешімдерін іске асыру, сондай-ақ "сапалы білім беру "Білімді ұлт "ұлттық жобасын іске асыруда білім беру мазмұнын жаңартудың және сапасын арттырудың өзекті міндеттері" Әдістемелік кеңесінің шешімдерін іске асыру мәселесі болды, оларды кафедра меңгерушісі таныстырды.

Кафедра отырысы аясында Т.Л. Кучерявая "арнайы пәндер бойынша сабақтарда дәріс материалдарын берудің тиімді тәсілдері"тақырыбында баяндама жасады. Өз сөзінде педагог 3 курс топтарында арнайы пәндер бойынша дәріс сабақтарын өткізудің әртүрлі тәсілдерін қолдану тәжірибесін көрсетті және кафедра педагогтеріне олардың кейбірін білім алушылардың тіл үйренуге деген ынтасын арттыру және ағылшын тілінде дәріс материалын қабылдауды жеңілдету тәсілі ретінде қолдануды ұсынды. Шешімдердің бірі мұғалімнің баяндамасын колледж сайтында және "мұғалім плюс" газетінде жариялауға ұсыну болды.

Мектепте сынақ практикасынан өту мәселесі бойынша Ар-43 тобының студенттері әдіскерлер оның қорытындыларын көрсете отырып сөз сөйледі. Тәжірибе барысында туындаған мәселелер де айтылды.

Отырыс соңында кафедра мүшелері 2022 жылғы 14 қарашадан 16 қарашаға дейін 1 курс білім алушылары арасында кешенді олимпиада өткізу туралы талдамалық анықтамамен танысты. Олимпиада нәтижелері бойынша Ар-11 тобы ең көп ұпай жинап, бірінші орынды иеленді.

Барлық қойылған мәселелер қаралып, талқыланды. Талқылау нәтижелері шешімдер түрінде тиісті хаттамада (29.11.2022 жылғы № 4 хаттама) көрініс тапты.

Жутова Е. М.,Шет тілдері кафедрасының меңгерушісі