« May 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 11:49

«Бәрі шығармашылық түрде – басқаша мүмкін емес!»

13 желтоқсанда "Бастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі" мамандығының 2 курс студенттері арнайы пәндер оқытушысы Г. А. Мухамедьярованың жетекшілігімен КТҚ көрсетті.

"Ұйымдастырушылық, әдістемелік және техникалық шарттарды қолдану" кәсіби модулін зерделеу шеңберінде педагог тапсырмаларды "Дарынды мұғалім – дарынды балаларға" Республикалық педагогикалық Олимпиадасынан біріктірді. Студенттерге музыканың, театрдың, пантомиманың, поэзияның, кескіндеменің және т. б. құралдарын пайдалана отырып, фрагментті, сахналық қойылымды көрсете отырып, ұжымдық – шығармашылық іс ұсынылды. (Идея: бұрыннан келе жатқан дәуірлердің танымал тұлғалары бүгінде "өз мемлекеттерінің" баға жетпес символдық капиталы болып табылады, бұл олардың халықаралық аренада тиімді ілгерілеуіне ықпал етеді).

КТД таңдау кездейсоқ емес, ол шығармашылық және зияткерлік қабілеттерін дамытуға, болашақ мұғалімдердің коммуникациялық қажеттіліктерін жүзеге асыруға, ережелерді оқытуға бағытталған. Көрсетілген КТҚ ұлы педагогтар мұражайына бару және сахналық қойылымдар түрінде өтті.

Барлық қаралған КТҚ келесі критерийлер бойынша бағаланды:

• әзірлеудің заманауи талаптарға сәйкестігі;
  • КТД-да команданың қызметін ұйымдастыру деңгейі;
  • таңдалған КТД мазмұнының сапасы;
  • КТД педагогикалық мағынасын ашу, жалпы педагогикалық және психологиялық эрудицияны қолдану;
  • әдістемелік талаптарға сәйкестігі, ұсынылған әзірлеуде КТҚ негізгі құрылымдық компоненттерінің болуы;
  • КТД ресімдеу сапасы;
  • КТД негізгі компоненттерінің сапасы.

Осы ұжымдық шығармашылық істің көмегімен студенттер рөлдерді өз бетінше бөлуге, жолдастарының пікірін тыңдауға, бір-біріне құрметпен қарауға үйренді, сонымен қатар бұл ұжымның бірігуіне ықпал ететін жағдайлар жасауға көмектесті және тіпті пассивті студенттердің белсенділігін тудырды.

"Педагогика және психология" кафедрасының оқытушысы Мухамедьярова Г. А