« May 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 11:51

Болашақ мамандықты таңдау

2022 жылғы 13 желтоқсанда кәсіптік бағдар беру жұмысы жөніндегі іс-шаралар шеңберінде Қостанай педагогикалық колледжіне Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының "Қостанай қаласы білім бөлімінің № 3 мектеп-гимназиясы" КММ 9-сынып оқушылары келді.

Хореография кафедрасының оқытушысы К. С. Жаркенов шолу экскурсиясын өткізді, оның барысында оқушыларды оқу кабинеттерімен және зертханалармен таныстырды.

Экскурсия пункттерінің бірі колледж мұражайы болды, ол туралы 4 курс студенті Косолапов Александр айтты. Александр өзінің баяндауында мұражайда алғашқы оқытушылардан бастап қазіргі педагогтарға дейін Қостанай педагогикалық колледжінің құрылуы мен қалыптасуы туралы кең ақпарат жинақталғанын атап өтті.   Оқушылар экспонаттарды көріп қана қоймай, "болашақ технологиялары" арнайы қосымшасының көмегімен ақпаратты тыңдай алды. LOOK AR».

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының педагогтары Д.Ж. Тулепова мен М. К. Салькенова мамандарды даярлау үшін сабақтарда қолданылатын робототехника кабинеті мен интерактивті жабдықтарды таныстырды.Шет тілдері кафедрасының оқытушысы А. Б. Шопанова экскурсанттарды "шет тілі мұғалімі"біліктілігіне оқытудың ерекшелігі туралы хабардар етті. Педагогика және психология кафедрасының педагогы О. А. Сабристова У-24 тобының студенттерімен бірге талапкерлерге "ойна және дамы" бағдарламалық кешенінде өз мүмкіндіктерін сынап көруге мүмкіндік берді. Мектепке дейінгі бөлім бойынша экскурсия шынайы қызығушылық тудырды, оның барысында Л. Н.Подкалюк "Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту"мамандығының артықшылықтары, маңыздылығы, қажеттілігі туралы айтты. Н.В. Первушкина мәдениет бөлімінде оқу бағдарламасымен таныстырды, студенттер шағын би этюдін көрсетті. Дене шынықтыру пәнінің оқытушысы Т. К. Алембаева колледждің спорттық жетістіктерімен бөлісті.

Қонақтармен бейресми қарым-қатынас кезінде студенттер мен педагогтар оларды мамандықтар мен біліктіліктер тізімімен таныстырды, қабылдау тәртібі туралы ақпарат берді, қызықтырған сұрақтарға жауап берді, 9 сынып оқушыларына шығармашылық және педагогикалық мамандықтардың қажеттілігін, қажеттілігін, маңыздылығын көруге көмектесті. Кездесудің өзектілігі Сократтың: "мамандық адамды емес, адам мамандықты таңдайды" деген сөздерінде жатыр, сондықтан біздің колледжде мұндай экскурсиялар бірнеше рет өтеді, оқытушылар мен студенттер болашақ талапкерлер дұрыс таңдау жасауы үшін мақсатты кәсіптік бағдар беру жұмыстарын жүргізуі керек.

Солодова С. В., қабылдау комиссиясының жауапты хатшысы