« May 2024 »
Сейсенбі, 17 қаңтардың 2023 11:52

Ғылыми студенттер қоғамының отырысы, желтоқсан

Антон Павлович Чехов: "Ғылым — адам өміріндегі ең маңызды, ең әдемі және қажетті нәрсе, ол әрқашан махаббаттың ең жоғарғы көрінісі болды және болады, тек онымен адам табиғатты және өзін жеңеді", - деді. 2022 жылғы 19 Желтоқсанда ғылыми студенттер қоғамының кезекті отырысы өтті, оған 53 зерттеуші қатысты.

Ғылымды дамыту-кез келген мемлекет үшін өте маңызды міндет. Бір жағынан, бұл адам өмірінің барлық салаларын модернизациялаудың негізгі шарты, екінші жағынан, бұл өзгерістерді білу құралы болып табылады. Отырысқа қатысушыларды Қазақстан Республикасының ғылым саласындағы жаңа жаңалықтарымен және жетістіктерімен Ар-41 тобының білім алушысы Жібек Қанатқызы Манапбаева таныстырды.

Өскелең ұрпақты патриоттық тәрбиелеу-болашақта елдің тұрақты дамуының кепілі. Михаил Васильевич Ломоносов айтқандай, өткенін білмейтін адамдардың болашағы жоқ. Тарихи өткенге сүйенбей болашақ мүмкін емес.

"Пирамида" ғылыми студенттік қоғамының қатысушылары Қазақстан Республикасының тарихы, қазақ халқының мәдениеті, салт-дәстүрлері туралы білімдерін "патриоттық брейн-ринг"зияткерлік турнирі барысында көрсетті. Ойынға АК-41, Ар-41, Ир-11 топтарының 3 командасы қатысты. Интеллектуалды турнирге әртүрлі бағыттағы тапсырмалары бар 5 кезең кірді. Жеңімпаздар мен қатысушылар дипломдармен марапатталды.

"Студент-Зерттеуші" мектебі аясында ғылыми студенттер қоғамының қатысушылары әдіскер М.С. Баган және жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушысы А. А. Брахметова әзірлеген зерттеушінің күнделігімен танысты. Зерттеушінің күнделігінде кіріспе жазу, жұмыстың негізгі бөлігі, зерттеуді жүргізу және сипаттау, қорытындыны тұжырымдау бойынша ұсыныстар берілген. Күнделік сонымен қатар зерттеу жұмысын, презентацияны рәсімдеуге қойылатын жалпы талаптардың сипаттамасын қамтиды. Күнделікте студенттер өздерінің бақылауларының, эксперименттерінің, кездесулерінің және ғылыми жетекшімен әңгімелесулерінің нәтижелерін жаза алады. Зерттеушінің күнделігі виртуалды әдістемелік қызметтің сайтында әдістемелік көмек бөлімінде орналастырылған.

"Пирамида" ғылыми студенттік қоғамы-жаңа ашылулар мен зерттеулер жолында адал көмекші және жолсерік.

Баган М. С., әдіскер