« May 2024 »
Сейсенбі, 21 ақпанның 2023 17:19

Ата-аналардың колледждің тыныс-тіршілігіне белсенді қатысуы

17 ақпанда колледжде 2021-2022 оқу жылында колледждің материалдық-техникалық базасын нығайту, түлектерді жұмысқа орналастыру және жұмыспен қамту бойынша жұмысты ұйымдастыру, Бастауыш білім беру мамандықтарында, колледждің оқу-тәрбие процесі жағдайында медиа білім беру мүмкіндіктері,

білім алушылар контингентінің сақталуы, колледж қызметінің өзін-өзі бағалау нәтижелері бойынша есепті қарау мәселелері бойынша Қамқоршылық кеңестің отырысы өтті.
Іс-шараға ата-аналар қоғамының өкілдері шақырылды. Ата-аналармен жұмыс істеуде ата-аналардың болашақ маманды тәрбиелеуде өз рөлінің дұрыс көріністерін қалыптастыру, ата-аналардың психологиялық-педагогикалық мәдениетін қалыптастыру, ата-аналар мен білім алушылар арасындағы құрмет пен сенім қарым-қатынастарын дамыту, білім алушылармен өзара қарым-қатынастың өзекті проблемалары бойынша ата-аналарға жеке консультативтік қолдау көрсету, отбасылық тәрбиенің өткір туындайтын мәселелері, «педагог-ата-ана» сенім қызметін құру.
   Қамқоршылық кеңесінің отырысын ашқан педагогика ғылымдарының кандидаты, колледж директоры Уразамбетова Галия Ульмесхановна былай деді: «Біздің заманымызда адам әлемді барлық күрделі алуан түрлілікте қабылдай білуі тиіс: заманауи колледж адамның инновациялық мінез-құлыққа дайындығын тәрбиелеуі тиіс».
   Тыңдауға, қайталауға, еліктеуге жаңа талаптар келді: проблемаларды көре білу, оларды тыныш қабылдау және өз бетінше шешу. Бұл тұрмыстық, әлеуметтік, кәсіби өмірдің барлық салаларына қатысты. Отбасы мен колледждің өзара іс-қимыл процесі ата-аналарды оқу-тәрбие процесіне, сабақтан тыс демалыс қызметіне белсенді қосуға, білім алушылармен және педагогтармен ынтымақтастыққа бағытталған.
Уразамбетова Г.У. 3 курс студенті, Қостанай облысы жастары арасындағы облыстық StartUp жобаның және «Қазақстан Республикасы колледждерінің үздік 100 студенті» республикалық байқауының жеңімпазы Кусаинов Султанды және оның ата-аналары Тулебай Жуматович пен Багиткүль Амангелдіқызына Білім басқармасының алғыс хатын табыстап, құттықтады.
Күн тәртібіндегі мәселелерді талқылай келе, ата-аналар ағымдағы жөндеу жұмыстарына назар аударды: 4 601 500 теңге сомасына жатақхана қанаты, 33 402 900 теңге сомасына оқу корпусының 1 және 2 қабаттары, 21 500 000 теңге сомасына аумақты абаттандыру (стадионды жөндеу, спорт алаңдарының айналасы), 19 130 720 теңге сомасына мұражай мен конференция залын безендіру, 39 700 700 теңге сомасына оқу корпусының қасбетін жөндеу.
   Сондай-ақ, іс-шараға қатысушылар колледжде түлектерді жұмысқа орналастыру және жұмыспен қамту бойынша жұмыс жүйесі қалыптасқанын атап өтті. Кәсіптік бағдарлау және жұмысқа орналастыру орталығы құрылды, колледж түлектерін тиімді жұмысқа орналастыру үшін жағдай жасау, олардың еңбек нарығында бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында оның жұмыс жоспары әзірленді және бекітілді. Өз сөзінде директордың оқу-өндірістік жұмыс жөніндегі орынбасары К.С. Жунусова «Дәстүрлі түрде түлектерді жұмысқа орналастыру және мамандарды даярлау процесін жетілдіру мәселелері бойынша» әлеуметтік серіктестермен дөңгелек үстелдер өткізіледі. Жыл сайын Жергілікті білім және ғылым қызметкерлері кәсіподағының қоғамдық қабылдау бөлмесінің басшысы Н.В.Суворовамен кездесулер ұйымдастырылады.
Ата-аналар қауымы алдында сөйлеген сөзінде директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Ахат Қ.З. студенттерді оқудан шығаруға жол бермеу бойынша жұмыстың тиімді түрлерін көрсетті: студенттердің оқу жағдайларына қанағаттануы және бос уақытын ұйымдастыру туралы сауалнама жүргізіледі; кафедраларда студенттерді оқудан шығуға байланысты мәселелер жүйелі кездесулер өткізіледі; колледждің бұрынғы түлектерін, педагогикалық еңбек ардагерлерін мамандыққа тарту мақсатында тақырыптық кураторлық сағаттар, дөңгелек үстелдер, кездесулер; студенттердің оқу сабақтарына қатысуын күн сайын бақылау жүзеге асырылады; үлгерім мониторингі семестрдің ортасында жүзеге асырылады; ата-аналарымен тұрақты ақпараттық байланыс қамтамасыз етіледі.
   Директордың ақпараттық технологиялар жөніндегі орынбасары Ж.И.Кубжасарова Қамқоршылық кеңес мүшелерін колледждің оқу-тәрбие процесі жағдайында медиа білім беру мүмкіндіктері туралы хабардар етіп, жаңа модификацияның заманауи кабинеттеріне, колледждің интернет-ресурстарына (сайт, студенттік арна, Facebook, instagram), «Platonus» және  «Азамат»платформаларында оқу-тәрбие процесін автоматтандыруға баса назар аударды.  «Колледждің стратегиялық мақсаттарына қол жеткізу үшін колледждің материалдық-техникалық базасын нығайту, дамыту және жетілдіру; оқу-тәрбие процесінде медиа құзыреттерді жетілдіру; білім алушылар мен педагогтардың бәсекеге қабілеттілігі цифрлық гайд тәжірибесін ұсынудың түрлі деңгейлерінде», - деді Жанар Илеусизовна.
   Сондай-ақ, Қамқоршылық кеңесте техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының 2020-2021, 2021-2022, 2022-2023 (бірінші жартыжылдық) оқу жылдарындағы білім беру бағдарламаларын бағалау критерийлеріне сәйкестігі тұрғысынан колледж қызметін бағалау нәтижелері туралы ақпарат берілді.
   Педагогтар, колледж әкімшілігі ата-аналардың пікірін айқындаушы деп есептей отырып, туындайтын проблемаларды талқылауға ата-аналарды тартады. Колледжде педагогтарға оң көзқарас қалыптастыру бойынша мақсатты жұмыстар жүргізілуде: педагогтар ата-аналарға алғыс хаттар тапсырады, білім алушының әрбір табысына қатысты мақұлдайды, студенттер мен ата-аналардың істеріне қызығушылық танытады, ата-аналардың өтініштеріне, пікірлеріне ден қояды, колледждегі істер туралы үнемі хабардар етеді.

Морозенко С.М., директордың оқу-тәрбие
ісі жөніндегі орынбасары