« May 2024 »
Сейсенбі, 28 ақпанның 2023 16:09

«Болашақ маманның әлеуметтік-кәсіби қалыптасуы үшін колледждің білім беру ортасының мүмкіндіктері» педагогикалық кеңесі.

2023 жылғы 24 ақпанда колледждің 2022-2023 жылдарға арналған жоспарына сәйкес «Болашақ маманның әлеуметтік-кәсіби қалыптасуы үшін колледждің білім беру ортасының мүмкіндіктері» тақырыбында педагогикалық кеңес өтті.

Педагогикалық кеңеске колледждің қамқоршылық кеңесінің төрағасы Каримова Сауле Елеусизовна шақырылды, онлайн режимде әлеуметтік әріптестер қатысты: Захарова Елена Александровна - жоғары санатты педагог, Қостанай қаласы білім бөлімінің №54 бөбекжай әдіскері, Қостанай қаласы №24а мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі педагог-зерттеуші Каримова Ляззат Аубакировна, педагог-модератор, ағылшын тілі мұғалімі Исмагулова Ислана Куандыковна, Гаан Ирина Павловна, Жанбуршина Жанагуль Багдадовна - № 23 жалпы білім беретін мектептің бастауыш білім берудегі ағылшын тілі мұғалімдері. Қостанай қаласының М. Қозыбаева атындағы білім бөлімі, «Қостанай қаласының білім бөлімінің Балалар шығармашылығы мектебі» ММ бірінші санатты директордың оқу работе жөніндегі орынбасары Баишева Гульжан Адильбековна қосымша баяндамашылар ретінде сөз сөй Педагогикалық кеңес мүшелері ақпараттық-аналитикалық сипаттағы баяндаманы тыңдады, колледж студенттері практикадан өтетін әлеуметтік серіктестердің бақылаулары мен аналитикалық жұмыстарынан мамандар даярлау жөніндегі проблемалық аймақтарды тыңдады.

Екінші жартысында ұжым фокус-топтарда жұмыс істеді (1 топ-жұмыстың тәрбиелік бағытын қамтамасыз ететін мамандар, 2 топ – жалпы білім беру пәндерінің оқытушылары, 3 - мектепке дейінгі тәрбие және оқыту мамандығының оқытушылары, 4 - Бастауыш оқытудың педагогикасы мен әдістемесі мамандығының оқытушылары, 5 - халық көркем шығармашылығы мамандығының оқытушылары) белгіленген проблемаларды шешу жолдарын анықтау бойынша колледждің білім беру ортасын пайдалану арқылы. Сондай-ақ, сараптамалық топ жұмыс істеді, оның міндеті әр фокус-топтың ұсынылған міндеттерінің қорытындылары бойынша педагогикалық кеңестің шешім жобасын тұжырымдау болды.

Интегративті және жүйелік тәсілдерді қолдана отырып, шешудің мүмкін жолдарын қызықты, стандартты емес формаларда ұсынған фокус-топтардың жоғары белсенділігі мен тиімділігін атап өткен жөн.

Сараптамалық топтың жұмысы барысында педагогикалық кеңес мүшелеріне шығармашылық ойлауды дамыту, жағымсыз эмоциялардың алдын алу, әзіл арқылы педагогикалық қызметтің жағымды сәттерін түсіну мақсатында "Педагог ол да адам, ал бүкіл әлем күтсін" атты шығармашылық ойын-тренинг ұсынылды.

Директордың ОПЖ жөніндегі орынбасары

Жунусова К. С.