« April 2024 »
Сәрсенбі, 01 наурыздың 2023 16:36

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасы апталығының үшінші күні

2023 жылдың 1 наурызында Қостанай педагогикалық колледжінде «Технология және интеллект – болашаққа жол» математика және ақпараттық технологиялар кафедрасы апталығының үшінші күні аясында іс-шаралар өткізілді.

«Оқу колледжі» бағдарламасын іске асыру мақсатында колледж білім алушыларының танымдық белсенділігі мен оқу сауаттылығын жандандыру үшін педагогтар М.К. Салкенова және Н.Т. Султанова «оқырман зиялылар клубы» деген атпен үлкен өзгеріс ұйымдастырды. Колледждің 1 қабатының фойесінде экранда https://onlinetestpad.com/ платформада викторинаның QR коды орналастырылды. Білім алушылар белгілі кітаптардың кейіпкерлері, олардың авторлары туралы қызықты және күрделі сұрақтарға жауап берді, жұмбақтар шешті, кеңестер мен жетекші сұрақтар бойынша кітаптардың атауларын ашты. Ак-41, В-12, Ир-11 топтарының студенттері ерекше белсенді болды. Викторина сұрақтарына дұрыс және жылдам жауап берген ең білімді және жақсы оқыған студенттер жұма күні кафедра апталығының салтанатты жабылу рәсімінде марапатталады.

Сағат 12.40-та акт залында «стартап-жобалар - жастарға арналған жаңа мүмкіндіктер» атты қонақ дәрісі өтті, оның ұйымдастырушысы экономикалық пәндер оқытушысы Г.Е. Султанова және Ар-31 тобының студенті Султан Қусайынов болды. Кездесу Қостанай облысы жастарының стартап-жобаларын іске асыру тәжірибесін тарату мақсатында өткізілді.

Сондай-ақ, 12.40-та ақпараттық пәндер оқытушысы Т.А. Юркевич Ар-11, 1 курс тобында «Информатика» пәні бойынша «бастауыш және негізгі мектептің шет тілі мұғалімі» мамандығы бойынша ашық оқу сабағын өткізді. Сабақтың тақырыбы: «3D – модельдеу және Виртуалды шындық», өткізудің мақсаты-колледж педагогтары арасында сабақтың әртүрлі кезеңдерінде АКТ-технологияларды қолдану саласында педагогикалық тәжірибені тарату. Оқу сабағы сәтті өтті; сабаққа қатысқан Музыка және ДПМ, Шет тілдері, жаратылыстану-гуманитарлық пәндер, педагогика, мектепке дейінгі тәрбие кафедраларының оқытушалары оған жоғары баға берді.

14.10-да колледж педагогтары арасында жыл сайынғы «Үздік педагог IT» кәсіби шеберлік байқауының финалы өткізілді. Конкурс білім беру процесінде АКТ қолданатын педагогтердің кәсіби шеберлігін қолдау және арттыру, талантты және белсенді оқытушылардың педагогикалық тәжірибесін насихаттау және тарату және оларды көтермелеу мақсатында өткізіледі. Биылғы жылы байқауға педагогтар қатысты:

- Жолдыбаева Динара Сәрсембайқызы, мектепке дейінгі тәрбие кафедрасы;

- Ткаченко Татьяна Евгеньевна, филология кафедрасы;

- Кубегенова Гүлназ Жұмабайқызы, педагогика кафедрасы;

- Шопанова Әсел Болатқызы, шет тілдері кафедрасы;

- Әбішева Алена Юрьевна, музыка және ДПМ кафедрасы.

Байқау сәтті өтті. Оның нәтижелерімен кейінірек марапаттау алдында колледж сайтында шығатын мақалада танысуға болады.

Конкурс қорытындысы бойынша педагогтерді марапаттау жұма күні сағат 9.20-да колледждің 1 қабатының фойесінде өтеді.

Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасы апталығының іс-шаралары жалғасуда, АКТ құзыреттілігін арттыру және тәжірибе алмасу мақсатында барлығын белсенді қатысуға шақырамыз!

Тулепова Д. Ж.,

МжАТ кафедрасының меңгерушісі