« May 2024 »
Сенбі, 25 наурыздың 2023 10:52

Қазіргі заманғы педагогикалық технологиялар және оларды білім беру процесінде қолдану

(1 Vote)

2023 жылғы 24 наурызда Жас педагог мектебінің кезекті отырысы өтті, оның мақсаты жас мамандарға теориялық білімді жетілдіру және педагогикалық шеберлікті арттыру мәселелерінде практикалық көмек көрсету болды.

Отырысқа Кенжегарина Алмагуль Альмухановна филология кафедрасының меңгерушісі және Кравченко Татьяна Николаевна, жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі қатысты.
Алмагуль Альмухановна "Оқытудың белсенді және интерактивті әдістері: шолу, жіктеу және мысалдар" тақырыбында сөз сөйледі, қатысушылар оқытудың, жіктеудің белсенді және интерактивті әдістерін қарастырды, сондай-ақ олардың мысалдарда практикалық қолданылуын көрсетті.
   Жас педагог мектебінің отырысы аясында жас педагогтармен қызықты баяндамалар мен жұмысты жалпы білім беру пәндерінің оқытушысы, жаратылыстану-гуманитарлық ғылымдар кафедрасының меңгерушісі Татьяна Николаевна Кравченко өткізді. Бұл кезеңде сыни ойлаудың заманауи педагогикалық әдістері мен технологиялары және оларды білім беру процесінде қолдану қарастырылды. Татьяна Николаевна Білім беру процесіне, SWOT-талдауға сапалы әсер ететін тиімді әдістердің бірін атап өтті. Әрі қарай топтық, содан кейін жеке жұмыс ұйымдастырылды, онда отырысқа қатысушылар осы қабылдаумен егжей-тегжейлі танысты.
   Сөз соңында колледж психологы Янюк Анара Сергеевнаға емтихандарда студенттердің білімін тексеруге, есепке алуға және бағалауға қойылатын психологиялық-педагогикалық талаптар туралы сөз берілді. Өйткені, көп ұзамай студенттердің өміріндегі маңызды кезең келеді-бұл мемлекеттік емтихандарды тапсыру. Бұл кезеңде студенттердің эмоционалды-психологиялық жағдайы маңызды рөл атқарады. Осыған байланысты мұғалім үшін білімге барабар баға бере білу, сондай-ақ өз ұсыныстарын объективті түрде дәлелдей білу маңызды.

Мухамеджарова Тамаша Залеловна, шет
тілдері кафедрасының оқытушысы