« May 2024 »
Жұма, 23 маусымның 2023 10:09

Қазіргі кітапхана маманының медиа-ақпараттық сауаттылығы

(2 votes)

2023 жылғы 20 маусымда «Л. Н. Толстой атындағы Қостанай облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы» КММ-да ТжКБ ұйымдарының

кітапханашылары үшін «Заманауи кітапхана маманының медиа-ақпараттық сауаттылығы» тақырыбы бойынша семинар өткізілді.

Кітапхана қызметкерлері әртүрлі ақпарат көздерінен және оқырмандардан келетін үлкен ақпарат ағыны арасындағы делдалдар болып табылады. Кітапхана мамандары үшін сауаттылықтың әртүрлі түрлерінің дағдыларын меңгеру өте маңызды: ақпараттық, медиа, қаржылық және т.б. Шынайы ақпаратты жалған ақпараттан ажырата білу, оны сыни тұрғыдан бағалау, сенімді дереккөздерді табу және осы білім мен дағдыларды оқырмандармен бөлісу қажет.

«Л. Н. Толстой атындағы Қостанай облыстық әмбебап ғылыми кітапханасы» КММ басшысы Дюсибаева Дариха Туребаевна құттықтау сөз сөйледі.

Семинар спикерлері - М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университетінің журналистика кафедрасының меңгерушісі Шайкенова Айсұлу Жақсылыққызы, медиатренер Мұханбетжанова Айсұлу Рашитқызы, А. Байтұрсынов атындағы ҚӨУ-дің журналистика және байланыс менеджменті кафедрасының аға оқытушысы Ахмадеев Виль Фаритович, Қостанай облысы бойынша Экономикалық тергеу департаменті экономикалық тергеу қызметінің майоры Ерғалиева Айгүл Асылханқызы.

Семинарда «Кітапханашының жұмысында медиа-ақпараттық сауаттылықты қалыптастыруда жаңа медиа технологиясын қолдану», «Қаржы пирамидалары және алаяқтық», «Қазіргі заманғы медиадағы тілдік агрессия феномені: ақпараттық кеңістіктегі этика және байланыс» мәселелері қаралды. Іс-шара соңында семинарға қатысушылармен ойын түрінде рефлексия өткізілді.

Р. Ш. Урузбаева

Read 724 times