« July 2024 »
Жұма, 03 қараша 2023 13:30

Қауіпсіз өмір жолы

Нашақорлық - бүкіл әлемде күнделікті мыңдаған адамның өмірін қиатын нағыз індет. Кейбіреулер шындықтан қашуға тырысады, кейбіреулері қызығушылықтан, бірақ адамдар бұрынғысынша есірткі сынауды жалғастырып, олардың қақпанына түсіп қалады.

Қоғамның міндеті - адасқан адамдарға көмектесуге тырысу. Сондықтан психоактивті заттарды (беттік белсенді заттарды) ерте сатысында қолданатын адамдарды анықтау өте маңызды. Ал мемлекет нашақорларды оңалту жөніндегі мамандандырылған орталықтарда бағдарламаларды қаржыландыруы және іске асыруына жәрдемдесуі тиіс. Алайда, мұның бәрі тек салдарымен күрес. Нашақорлықтың алдын алу бойынша әдістерді қолдану маңызды, ол СӨС насихаттауды ғана емес, сонымен қатар білім алушыларды ББЗ қолданудың кері жағымен таныстыруды қамтиды.

2023 жылғы 02 қарашада Қостанай облысы полиция департаменті есірткі қылмысына қарсы іс-қимыл басқармасының аға жедел уәкілі полиция подполковнигі Айгүл Қабденқызы Ерадилова колледж оқушылары арасында нашақорлықтың алдын алу мәселелері бойынша дәріс өткізді.

Ол өз сөзінде: "жастар арасындағы нашақорлықтың алдын алу туралы ақпарат есірткіні қолданудың қайғылы салдарын айқын көрсетеді, сондықтан қауіпті жолға түспес бұрын әр адам жақсы ойлануы керек", - деп атап өтті.

1-4 курс студенттеріне "біздің заманымыздың зұлымдығы" фильмін көруге кеңес берілді. Сондай-ақ, Айгүл Қабденқызы кәмелетке толмағандардың "бетбелгілерді" таратудың салдары, жастар ортасында лудоманияның таралуы және көмек көрсету кезінде педагогтардың, психологтардың, әлеуметтік қызметкерлердің, наркологтардың, дәрігерлердің және әртүрлі бейіндегі басқа да мамандардың рөлі туралы сұрақтарына жауап берді.

директордың орынбасары

тәрбие жұмысы бойынша Морозенко С. М.