« April 2024 »
Бейсенбі, 05 сәуірдің 2018 17:33

Денсаулық – өмір салты

2018 жылы 5 сәуірде Қостанай педагогикалық колледжінде Қостанай қаласы № 2 ҚБП «№ 2 емханасының» дәрігер-гинекологы Шаптур Ирина Федоровнаның

бірінші курстың студенттерімен жастардың ерте жүкті болдырмау және салауатты өмір салтын сақтау қажеттілігі туралы хабардарлығын арттыру мақсатында кездесу өткізілді.

Әңгімелесу барысында студенттерді толғандыратын көптеген мәселелер талқыланды: ер жету, гигиена, жыныстық жолмен берілетін аурулар, контрацепция әдісі және т.б. Кездесу барысында Қостанай облыстық «Салауатты өмір салтын қалыптастыру»  орталығы бағдарламасының үйлестірушісі Кантореева Роза Дүйсенбайқызы жүктілік  кезіндегі денсаулық  мәселелері бойынша сөз сөйледі.

Жыныстық тәрбие  - қиын да күрделі міндет болып табылады, өйткені ол моральдық, этикалық және гигиеналық тәрбие  элементтерін біріктіреді. Қазіргі уақытта бозбалалар мен бойжеткендер жыныстық жолмен берілетін инфекциялардың шындыққа айналған әлемде өсіп келеді. Қыздардағы ерте жүктілік ауыр зардаптарға әкеледі. Және бұл тек медициналық проблема ғана емес, сонымен бірге әлеуметтік жағынан да, қоғамның жыныстық белсенділіктің ерте басталуын және жасөспірімдердің аналарын айыптауды жалғастырады. Сондықтан, ең жақсы нәрсе - жастарға өзекті мәселелер туралы толығырақ ақпарат беру және оларды қажетсіз тәуекелге ұшыратпауға ынталандыру. Кездесу соңында Ирина Федоровна студенттердің кем дегенде психологиялық  кезеңін қалай өткізу керектігін, денсаулығына жауапкершілікпен қарауды, болашақта  гүлденіп, бақытты өмір сүру үшін тазалықты ұстап тұруға деген ынтасын қалыптастыруға қатысты сұрақтарына білікті жауап берді.

Медициналық қызметкер

Жаманова К.К.