« May 2024 »
Жұма, 15 желтоқсан 2023 17:19

Интеллектуалды даму мен инновацияға жол

Заманауи қоғам интеллектуалдық даму мен инновация негізгі факторға айналған динамикалық өзгерістердің орталығында. Бұл екі аспект бір-бірімен тығыз байланысты және тұрақты және прогрессивті болашақты құруда маңызды рөл атқарады.

«Пирамида» ғылыми студенттік қоғамы өз күш-жігерін студенттер арасында ғылыми-зерттеу мәдениетін дамытуға бағыттайды. Осы мақсатта 2023 жылғы 15 желтоқсанда ғылыми студенттер қоғамының отырысы өтті, онда күн тәртібіндегі екі маңызды мәселе қаралды: студенттердің 2023-2024 оқу жылының бірінші жартыжылдығында әртүрлі деңгейдегі ғылыми қызметке қатысуын мониторингілеу және ғылыми-зерттеу қызметінде интернет-ресурстарды пайдалану бойынша шеберлік-сыныбы.

Колледж әдіскері Ж. А. Қусеубаева ғылыми конференцияларға, конкурстарға, олимпиадаларға білім алушылардың ағымдағы оқу жылының бірінші жартыжылдығына қатысу мониторингінің нәтижелерін ұсынды. Мониторинг қорытындысы бойынша, бірінші жартыжылдықта түрлі ғылыми іс-шараларға 75-тен астам колледж студенттері қатысты. Әр түрлі деңгейдегі конференцияларға белсенді қатысқан студенттер өз идеялары мен нәтижелерін ұсына отырып, өз тәжірибелерімен және зерттеу нәтижелерімен бөлісті.

Отырыстың екінші негізгі тақырыбы - ғылыми жұмыста интернет-ресурстарды тиімді пайдалану бойынша шеберлік-сыныбы. Математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының меңгерушісі И.В. Баяхметова ғылыми жұмыста ғаламтор-қорлары қалай тиімді пайдалану керектігі туралы өз тәжірибесімен және білімімен бөлісті. Шеберлік-сыныбы ақпаратты тиімді іздеу, дереккөздердің дұрыстығын бағалау және деректерді талдау және өңдеу үшін онлайн құралдарды пайдалану дағдыларын игеруге бағытталған.

Алынған білім студенттерге өз зерттеулерінің сапасын арттыруға және ғылыми-зерттеу конференцияларына қатысуға көмектеседі. Бұл тәжірибе студенттерге ғылыми жұмыста ғаламтордың мүмкіндіктерін қалай тиімді пайдалану керектігін жақсы түсінуге мүмкіндік береді. Бұл зерттеу сапасын жақсартып қана қоймайды, сонымен қатар процесті тиімдірек етеді.

«Пирамида» ғылыми студенттер қоғамының отырысы студенттер үшін нәтижелі және пайдалы болды. Бұл бірінші жартыжылдықтағы жұмысты қорытындылауға, тәжірибе мен біліммен бөлісуге, сондай-ақ колледж студенттері арасында ғылыми-зерттеу мәдениетін дамытуға ықпал ететін жаңа білім мен дағдыларды алуға мүмкіндік берді.

Кусеубаева Жанар Абилкасовна

колледж әдіскері