« May 2024 »
Дүйсенбі, 15 қаңтардың 2024 14:28

Жаңа жыл – жаңартулар мен жаңа мақсаттар қою үшін тамаша уақыт.

Жаңа 2024 жылы 11 қаңтарда онлайн режимде жас педагог мектебінің бірінші отырысы өтті, онда біз жұмыстың екі түрін қарастырдық: мастермайнд және педагогикалық жағдайларды шешу бойынша тренинг.

Мастермайндты (жұмыстың топтық форматы, оның шеңберінде қатысушылар идеялармен алмасады, проблемаларды шешуге және олардың алдында тұрған міндеттерді орындауға көмектеседі) мектепке дейінгі тәрбие кафедрасының Арнайы пәндер оқытушысы Әлия Өтегенқызы Молдабаева өткізді. Әлия Өтегенқызы жұмыс барысында білім алушыларды ғылыми-практикалық конференцияларға дайындау кезінде педагогтың жұмысы қаншалықты маңызды екендігіне назар аударды. Білім алушыларды ғылыми жұмысқа дайындау зерттеу әдістеріне, сыни ойлауға, деректерді талдауға және ғылыми мақалалар жазуға үйретуді қамтиды. Практикалық дағдыларды енгізу және ғылыми қоғамдастыққа белсенді қатысуға қызығушылықты ынталандыру маңызды. Командада жұмыс істеу, үнемі тәжірибе жасау және қателерді талдау қажетті нәтижелерге қол жеткізуге ықпал етеді.

Буранова Әсем Бисенбайқызы, шет тілдері кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы және Сандыбаева Айымгүл Балтабайқызы, педагогика және психология кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы «Педагогикалық жағдайлар» тренингін өткізді. Трудная ситуация на учебном занятии и выход из нее». Барлық қатысушылар үш сессия залына бөлінді, педагогикалық есепті шешудің белгілі бір алгоритмін ұсынды, онда әр команда жеке жағдайды қарастырды. Залдарда әр жағдай қызу талқыланды, бірақ бірлескен жұмыс пен нақты ұсынылған алгоритмнің арқасында біз ортақ пікірге келдік. Бірінші жағдаймен Мануленко Виктория Владимировна сөз сөйледі, екінші топтан педагогикалық жағдайдың жалпы шешімін Наталья Александровна Тулегенова және үшінші жағдайды педагог-психолог Айгүл Жанубайқызы Сабанова ашты, педагогтер өздерінің педагогикалық жағдайларын және залда талқылау кезінде қандай шешім қабылданғанын айтты. Жақсы нәтижеге қол жеткізу үшін ұжымдық жұмыс, қиын сәттерде әріптестердің қолдауы мен көмегі ықпал етеді, оң және нәтижелі жұмыс тәжірибесін қалыптастырады. Педагогикалық жағдайларды талдау және алгоритм бойынша шешім жас педагогтердің тәжірибесін байытады, оларға тиімді педагогикалық қызмет үшін сенімділік пен практикалық дағдылар береді.

Педагогикалық жағдайларды талдауға бағытталған мұндай тренинг жас мұғалімдер үшін құнды тәжірибе болады, оларға сәуір айындағы байқауға дайындалуға және оқу процесінде әртүрлі сценарийлермен сәтті күресуге көмектеседі.

Тулегенова Наталия Александровна,

педагогика психология кафедрасының оқытушысы