« April 2024 »
Жұма, 23 ақпанның 2024 15:32

"Кәсіби старт" жобасын іске асыру

ХХ ғасырдың әйгілі американдық ағартушысы, психологы, жазушысы Дейл Карнегидің сөздері: "өмірде адам өзінің барлық өмір сүруіне әсер ететін кем дегенде екі таңдау жасауы керек: өмірлік серіктес таңдау және мамандық таңдау" әрбір нақты тұлға үшін кәсіптік бағдар беру жұмысының маңыздылығы мен қажеттілігін растайды, өйткені бұл процесс тағдырлы шешім қабылдауға ықпал етеді.

Кәсіптік жолдың сәттілігі, сайып келгенде, адамның өз өміріне қанағаттануы кәсіпті негізделген таңдауға, білім берудің сапалы деңгейіне, еңбек нарығындағы сындарлы мінез – құлыққа байланысты.

Кәсіптік бағдар беру жұмысы бойынша іс-шаралар шеңберінде Қостанай жоғары педагогикалық колледжінде 2024 жылғы 20-23 ақпанда онлайн-кездесулер форматында "Кәсіби компас" Ашық есік күндері өтті. Жыл сайынғы дәстүрлі іс-шаралар талапкерлерді шақыру және оқытушылармен, студенттермен танысу, оқыту шарттары және орта кәсіптік білім беру бағдарламалары бойынша түсу тәртібі болып табылады.

Осы іс-шараны дайындау және өткізу кезінде әр кафедра өз алдына бірқатар міндеттер қойды:

* оқушылардың колледж мамандықтары туралы хабардар болу деңгейін арттыру;

* педагогикалық колледжге түсу ережелері туралы жалпы білім беру мекемелерінің оқушылары арасында ақпараттық, үгіт-насихат, түсіндіру жұмыстарын жүргізу;

* колледждің білім беру қызметінің деңгейін насихаттау;

* колледждің оң имиджін қалыптастыру;

* білім беру қызметтері нарығында Колледждің бәсекеге қабілеттілігін арттыру.

Қостанай облысының жалпы білім беретін мектептерінің 9-11 сынып оқушылары колледждің педагогикалық және шығармашылық мамандықтары, оқу кабинеттерінің заманауи интерактивті жабдықтармен жарақтандырылуы және жатақханада тұру жағдайлары (200-ден астам адамды қамту) туралы мәліметтер алды.

Педагогтар талапкерлерге оқу-тәрбие процесі, студенттердің жетістіктері және колледждің күнделікті өмірі туралы презентациялар мен бейнероликтер көрсетті. Студенттік актив өкілдері колледж тарихы, жүзеге асырылып жатқан ғылыми, шығармашылық және медиа жобалар, оқудың артықшылықтары және студенттердің сапалы дайындығы туралы айтып берді.

Сонымен қатар, жоғары сынып оқушыларының назарына колледж қызметін интернет-ресурстарда жариялау туралы ақпарат жеткізілді. Instagram, ВКонтакте, Facebook, "ҚКП LIFE" студенттік youtube арнасына сілтеме сияқты Веб-беттер бар.

Мамандық таңдау болашақ талапкерлердің хабардар болуына, олардың қабілеттері мен жеке қасиеттеріне, ата-аналардың балаларының оқу орнын анықтаудағы ұстанымына байланысты. Ең бастысы, осы компоненттердің барлығы сәйкес келеді, ал біздің колледждің педагогтары бәсекеге қабілетті мамандар дайындайды.

2024 жылғы талапкерлерді Қостанай Жоғары педагогикалық колледжі студенттерінің қатарын толықтыруға шақырамыз!

жауапты хатшы

Қабылдау комиссиясы Солодова С. В.