« April 2024 »
Жұма, 23 ақпанның 2024 16:29

Науқан «Қиын болса, қоңырау шалыңыз!»

Суицидтің алдын алу бойынша ведомствоаралық іс-шаралар жоспарын іске асыру шеңберінде, кәмелетке толмағандар арасындағы қылмыс,

есірткі және психотроптық заттарды пайдалану, Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасының «Қостанай жоғары педагогикалық колледжі» мемлекеттік қазыналық кәсіпорнында 2024 жылдың 26-29 ақпаны аралығында «Қиын болса хабарлас!» ақпараттық-түсіндіру акциясы өткізіледі. Акцияның мақсаты – кәмелетке толмаған балалар мен олардың ата-аналарын Қостанай облысының психологиялық қолдау орталығы, «Облыстық психологиялық қолдау және қосымша білім беру орталығы» КММ туралы ақпараттандыру, студенттерге психологиялық көмек көрсету, сонымен қатар балалардың психологиялық сауаттылығын арттыру. кәмелетке толмағандар және ата-аналар қауымдастығы. Әр адамның, үлкеннің де, баланың да өмірде түсінуге қиын жағдайлары болады. Әрине, жақын адамдарымыз бен достарымыз әрқашан қасында. Бірақ кейде балалар мен жасөспірімдерге ата-аналарымен ашық сөйлесуді шешу қиынға соғады, өйткені олар түсінбеушілік пен мінез-құлқының сынынан қорқады. Мұндай жағдайда орталық мамандары көмекке келеді, бұл ұйыммен толығырақ танысу үшін біз түсіндіру жұмыстарын жүргізіп жатырмыз. Бағдарлама мыналарды қамтиды:

26 ақпан

Науқан «Қиын болса, қоңырау шалыңыз!» кәмелетке толмаған студенттер арасында колледжде педагогикалық психолог Айгүл Жаныбайқызы Сабановамен және студент интерндермен: Савельева О.О., Соколова И.С. және Куттугужина Ж.М., мұнда кәмелетке толмағандар Орталық туралы презентацияны қарап, ұсыныстары бар ақпараттық буклеттер мен сенім телефондары бар визиткаларды ала алады. Сондай-ақ «Сұрақ-жауап» викторинасына белсенді қатысыңыз, жеңімпаз тәтті сыйлыққа ие болады.

27 ақпан

Колледж жатақханасында педагог психолог Валентина Геннадьевна Гонцаревич марафон өткізеді, онда студенттерге сенім телефондарының жұмысы туралы кіріспе буклеттер мен визиткалар да беріледі. Барлық қосымша ақпарат стендтерде орналастырылады.

28 ақпан

Сабанова А.Ж. Оқытушылар мен оқу топтарының жетекшілері Орталық туралы презентациялар, буклеттер, парақшалар және ақпараттық стенд арқылы ақпараттандырылады.

29 ақпан

Сондай-ақ «Қиын болса, қоңырау шал!» науқаны. пошталық, ақпараттық кітапшалар мен сенім телефондары арқылы ата-аналар арасында жүргізілетін болады.

Сенім телефонына қоңырау шалу арқылы бала өзін толғандыратын кез келген мәселені желінің екінші жағындағы маманмен бөлісе алады. Бұл ата-аналармен немесе құрдастарымен қарым-қатынастағы қиындықтар, сәтсіздіктерге байланысты әртүрлі қорқыныштар мен алаңдаушылықтар болуы мүмкін. Маман психолог сізге өзіңізді түсінуге және мәселенің оңтайлы шешімін табуға көмектеседі. Өз проблемаларыңыз бен қорқыныштарыңызды өзіңізге қалдырмаңыз. Маған сеніңіз, сіз жалғыз емессіз! Егер сізге қиын болса, қоңырау шалыңыз!

оқытушы Павлова И.С.