« April 2024 »
Бейсенбі, 22 ақпанның 2024 15:32

Кәсіптік бағдар беру жұмысы: жастардың болашағының кілті

Қазіргі әлем жастарға көптеген сын-қатерлер қойып отыр, олардың ішінде өмір сүру сапасын жақсартуға ұмтылу және қоғамды қалыптастыруға белсене қатысу басты міндеттер болып табылады. Бұл өршіл міндеттер жастардың қажеттіліктері мен әлеуетіне назар аударуды талап етеді. Бұл бағыттағы маңызды қадамдардың бірі - олардың өзін-өзі жүзеге асыруы мен қоғамға үлес

қосуының бастапқы нүктесі болып табылатын мамандық таңдауына көмектесу. Қостанай Жоғары педагогикалық колледжі 22 ақпанда «Ашық есік күні» онлайн-іс-шарасын ұйымдастырды. Бұл іс-шараның мақсаты студенттерге колледжде ұсынылатын мамандықтармен танысуға, сондай-ақ болашақ кәсіби сала туралы пайдалы ақпарат алуға мүмкіндік беру болды. Іс-шара аясында математика және ақпараттық технологиялар кафедрасы мектептердің тоғызыншы және он бірінші сынып оқушыларына: Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай қаласы білім бөлімінің №15 жалпы білім беретін мектебі» КММ, Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай қаласы білім бөлімінің № 17 жалпы білім беретін мектебі» КММ, «Алихан Бөкейхан атындағы жалпы білім беретін мектебі» КММ кәсіптік бағдар беру жұмысын жүргізді Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай қаласының білім бөлімі», Алтынсарин және Амангелді аудандарының мектептері. Қатысушыларға колледж мамандықтары туралы ақпарат берілді, колледжде оқудың алғашқы күндері туралы әңгімемен Ир-11 және Ик-11 топтарының студенттері Изтелеуова Ислана, Серкебай Индира және Майбасова Альбина сөз сөйледі, педагог иеленуі тиіс мамандықтар мен құзыреттерді салыстыруға арналған ойын ұйымдастырылды, «сұрақ-жауап» айдары, кері байланыс Google форматты толтыру арқылы жүзеге асырылды. Іс-шара сонымен қатар мектеп басшыларына білім алуға мүмкіндік беретін мектептер мен колледж арасындағы маңызды өзара әрекеттесу алаңына айналды ақпаратты колледждің байланыс ақпаратымен, бұл қатысушыларға өздерінің білім беру жолдары туралы ақпараттандырылған шешімдер қабылдау үшін қосымша ресурстарды қамтамасыз етті.

Қостанай жоғары педагогикалық колледжі жүргізетін кәсіптік бағдар беру жұмысы жастарды және олардың ата-аналарын бағдарлауда маңызды рөл атқарады, оларға табысты даму және өзін-өзі жүзеге асыру үшін қажетті ақпарат пен ресурстарды қамтамасыз етеді.

Елеусизова Диана Аллабергеновна, математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының оқытушысы