« October 2024 »
Дүйсенбі, 07 қазан 2024 08:27

Біз оқушылар болдық, ал енді студенттер болдық!

Мектептен колледжге өту - әрбір жас адамның өміріндегі маңызды кезең. Бұл кезең оқу және әлеуметтік өмірдегі елеулі өзгерістермен қатар жүреді. Колледжде оқу процесі мектептен ерекшеленеді.

Бірінші курс студенттері үлкен дербестікпен, уақытын ұйымдастыру және жүктемені біркелкі бөлу қажеттілігімен бетпе-бет келеді.

Біздің В-11 тобы дәрістерге қатысады, оқытушыларға белсенді түрде сұрақтар қояды, талқылауларға қатысады. Бұл материалды жақсы меңгеруге және оқытушылармен байланыс орнатуға көмектеседі. Біз ақпаратты сыни талдау және өзін-өзі оқыту дағдыларын игереміз. Бұл болашақ оқуға және кәсіби қызметке көмектеседі.

Сондай-ақ, колледждің әлеуметтік өміріне белсене қатысамыз: «Баланс» педагогикалық жасағы, «Пирамида ғылыми студенттік қоғамы» сияқты студенттік ұйымдарға кірдік, Интернет алаңдарында белсенді жұмыс істейміз, біздің колледж оқытушыларына арналған концертке қатыстық. Әрине, әрқайсымыздың колледж, оқу туралы өз пікіріміз қалыптасты. В-11 тобының студенттері оқу процесі туралы не айтады?

- Мен В-11 тобының студентімін, Ерохина Ксения, менің колледждегі алғашқы айым ауыр өтті. Үйге қайтқым келді, бірақ енді үйрену керек дербес өмір басталғанын түсінді. Мен қалалық ырғаққа және студенттік ұжымға сәтті қосыла бастаймын. Өмірімнің жаңа кезеңіне қарамастан, мамандық таңдауда маңызды рөл атқарған алғашқы ұстазымды әлі де еске аламын. Оның аты Жұмабике Байғабұлқызы - ол бізді өз балаларындай тәрбиелеп, бізді дербестікке және адамдарды құрметтеуге баулыды. Мен оған менің өміріме қатысқаны үшін ризамын!

- Мен Анна Измайлова В-11 тобының студентімін. Мектептегі сүйікті ұстазым туралы айтқым келеді. Гүлжан Мұхтарқызы бізді әрқашан оқуға деген ынтасымен шабыттандырған. Ол сабақты қызықты ететін креативті оқыту әдістерін қолданды. Мен оған педагогикалық колледждің студенті болуға көмектесетін білімі үшін шексіз ризамын!

- Мен Валова Ангелина, В-11 тобының студенті, мектепте менің ең сүйікті педагогым Меруерт Қаппасқызы болды. Қазақстан тарихына қызығушылық ұялатты. Бірақ өмірімде жаңа кезең басталды - мен Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің студенті болдым! Колледждегі алғашқы апталар шынымен де қызықты болды, бастапқыда тіпті қызықты болды! Жақында ғана танысқанымызға қарамастан, біздің сабақтарымыз бір-біріне көмектесе алатын достық атмосферада өтіп жатқаны қуантады! Біздің кураторымыз Лилия Николаевнаға әрбір студентке көрсеткен қолдауы мен шынайы ықыласы үшін алғыс айтқым келеді. Оның басшылығының арқасында біз өзімізді сенімді және жаңа жетістіктерге дайын сезінеміз!

- Мен Матулова Дайлида В-11 тобының студентімін. Диев ЖМ-да оқыды, онда ең үздік мұғалімдер бар. Олар бізге әрқашан көмектеседі, қолдау көрсетеді, кеңес береді, өмірдің дұрыс бағдарын көрсетеді. Мектепті жылы сезіммен еске аламын, бірақ сеніммен алға жылжып келемін. Педагогикалық жоғары колледжге түскеннен кейін өмірімнің жаңа бетін аштым. Көптеген қызықты және әртүрлі адамдармен кездестім. Біздің ұжымымыз біртұтас, бәрі бір-біріне қолынан келгенімен көмектеседі, мәселелерді әрқашан бір ауыздан шешуге тырысамыз және әрбір пікірді тыңдаймыз.

Біз барлығымыз Қостанай облысының және басқа облыстардың түрлі мектептерінің оқушылары болдық. Педагогтарымызды жылы сезіммен және құрметпен еске аламыз. Қазір біз Қостанай жоғары педагогикалық колледжінің студенттеріміз және бұрын алған біліміміз колледжде білім алуда бізге қатты көмектеседі. Біз білімімізді колледждегі түрлі пәндер оқытушылары кеңейтіп, байытатынына сенімдіміз.

Біздің жолымызда қандай қиындықтар туындаса да, колледж оқытушыларының қолдауымен және оқуға ұмтылысымен, бұл кезең өмірдегі табысты әрі өнімді жолдың басы болуы мүмкін.

Клецова Елизавета тобының В-11