« September 2024 »
Сенбі, 20 сәуірдің 2019 14:38

Музыка кафедрасының күні

(0 votes)

17 сәуір 2019 жылы Қостанай педагогикалық колледжінде музыка кафедрасының күні өтті. Таңертең холлда мәдениет бөлімінің оқытушылары мен білім алушыларының мейірімді, көңілді әндері мереке атмосферасын жасай

отырып келушілерді қарсы алды, адамдар жағымды сәтке көңіл-күймен және күлімсіреп қарады. Әндердің арасында үзілісте күн бағдарламасы жарияланды, үзіліс кезінде ойындарға қатысуға, ашық сабақтар мен мастер-класстарға қатысуға тілек білдірушілерді шақырды.

Бірінші үзілісте музыкалық шеберхана ашылды, онда арнайы пәндер оқытушылары студенттерді музыкалық аспаптармен таныстырды.

Босаңсуға да уақыт таяды! Екінші үзілісте студенттер "қорқынышпен Караоке" ойынына қатысты. Қатысушылар үшін негізгі міндет-әр түрлі сынақтардан өтіп, ән шырқау болды.  Ойын-сауық іс-шараларының жарқын үйлесімі "Әуенді тап"ойыны болды. Колледждің барлық бөлімдерінен командалар ойнады.  Қатысушылар музыкалық сайыстарда қаншама құмарлық, жағымды эмоциялар көрсетті! Бірінші, екінші және үшінші орындарға ие болған №1 мектеп және мектепке дейінгі тәрбие бөлімдерінің, №2 мектеп бөлімінің студенттері тамаша музыкалық эрудицияны көрсетті. Барлық командалар мақтау қағаздары мен ынталандыру тәтті сыйлықтарын алды. Бұл күннің ортасында жақсы қуат күші болды! Музыка кафедрасының педагогтары басқа бөлімшелердің әріптестерін музыкалық пәндерді оқыту ерекшелігімен таныстыру мақсатында ашық сабақтар өткізді.

Музыкалық хор ұжымы жетекшісінің маңызы, дирижерлік қимыл, ансамбль өз еркіне бағыну және музыкалық бейнені жасай отырып, шығарманы ести білу – бұл білім жинағын, сабақ қонақтарын толықтыра отырып, өзі үшін ашқан бірнеше негізгі ұғымдар болды. Эстрадалық вокал-бір буында бояудың бай палитрасын және адам дауысының мүмкіндіктерін бере алатын орындаушының күнделікті ауыр жұмысының нәтижесі. Музыкалық шығарманың негізгі кезеңдерін осы тақырыпқа арналған сабақ барысында көруге болады.

Күн соңында "Жұлдызбен кездесу"мастер-классы өтті. Музыка кафедрасының студенттері мен оқытушыларында қонақта Е. Өмірзақова атындағы Қостанай облыстық филармониясының солисті, Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген қайраткері - Гүлбану Абдулина, Қостанай облыстық филармониясының концертмейстері - Бигабылова Ботагоз болды.  Барлық аудиторияға арналған сиқырлы сыйлық-аккомпанементтің шеберханасына қонақтың классикалық вокалдық шығармаларын орындау болды. "Liberta"балалар вокалдық ұжымы Гүлбану Сұлтанқызын өздерінің вокалдық академиялық ән өнерімен қуантты. Кездесуден кейін студенттер әншілер жеткен жетістіктерге қол жеткізгісі келді. Ауа райының қолайсыздығына қарамастан, студенттер мен оқытушылар біздің колледжіміз музыка кафедрасының күнін жылы лебізбен атап өтті: МУЗ-11, МУЗ-21, МУЗ-31 топтары және музыка кафедрасының оқытушылар құрамы толығымен ат салысты.

Read 624 times