« September 2024 »
Дүйсенбі, 03 маусымның 2019 14:11

Болашақ маманның ғылымдағы қадамдары

(1 Vote)

Қостанай педагогикалық колледжінде жыл сайынғы Ғылым күні өтті.. Оған оқытушылар мен студенттер қатысты.

Ғылым күні 1 курс студенттері, кураторлар мен пән оқытушылары қатысқан салтанатты жиыннан басталды. Кітапханашылар Р. Ш. Уразбаева және Т. А. Швец "Ғылым және адамзат" көрмесін ұйымдастырды.

"Ғылым жылнамасы" 1 бөлімінде жас филолог, жас математик, жас суретші, жас астроном, Жас географ-өлкетанушы, жас музыкант энциклопедиялық сөздіктеріне; "құстар", "Қазақстан жануарлары", "сүтқоректілер"түрлі сериялы мектеп энциклопедияларына қарауға болады.  Студенттердің қызығушылығын "Қазақстанның қорықтары мен ұлттық парктері", "қазақ халқының тұрмысы мен мәдениеті","Қазақстан гүлдері" және т.б. суреттелген бірқатар кітаптар тудырды.

"Ғылым өнертабыстары" 2 бөлімінде 21 ғасырдың өнертабыстары туралы ақпарат берілген: жер асты паркі туралы, Ауаның ластануының жеке детекторы туралы, бионикалық құлақтар туралы, сандық стетоскоп туралы, ондаған басқа құралдарды имитациялайтын музыкалық аспап туралы, энергиямен қуаттандыратын макарондар және т. б. туралы.

3 "ғылым үшін өмір" бөлімі өмірді ғылымға арнаған ұлы ғалымдардың өмірбаяндық деректерімен берілген. "Ғылымдағы болашақ маманның қадамдары" атты ғылыми-тәжірибелік конференция аясында 3 секция жұмыс істеді: "оқу-тәрбие үрдісінде Педагогика және психология мәселелері", "гуманитарлық ғылымдардың өзекті мәселелері", "жаратылыстану-математика ғылымының өзекті мәселелері".

Секция қазылар алқасының құрамына кірді:

№ 1 Секция. "ОТҮ-де Педагогика және психология мәселелері"»

1) қазылар алқасының төрағасы Шалгимбекова Алия Батырхановна - педагогика кафедрасының аға оқытушысы, Өмірзақ Сұлтанғазин атындағы Қостанай мемлекеттік педагогикалық университетінің доценті

2) Досмакова Динара Закиевна, Қостанай қ. №5 балабақша әдіскері

3) Абдиханова Кунжанат .Оразова - "мектепке дейінгі психология және педагогика" пәнінің жоғары санатты оқытушысы»

Секция № 2. «Актуальные вопросы гуманитарных наук»- № 2 Секция. Гуманитарлық ғылымдардың өзекті мәселелері»-

1) қазылар алқасының төрайымы Калдаманова Закира Асылбекқызы - жоғары санатты мұғалім, №24 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі

2) Исмагулова Ислана Куандыковна,№ 23 ОМ ағылшын тілі мұғалімі, колледж түлегі

3) Рябчун Виктория-У-21 тобының студенті, " Златоуст»

№ 3 Секция. "Жаратылыстану-математика ғылымының өзекті мәселелері".

1) қазылар алқасының төрағасы Мауленов Калыбек Сапарович -Ахмет Байтұрсынов атындағы Қостанай мемлекеттік университетінің информатика кафедрасының оқытушысы

2) Морданова Светлана Мугтасимовна-2001ж. колледж түлегі , педагогика ғылымдарының кандидаты, Челябинск мемлекеттік университетінің Қостанай филиалының доценті

3) Дыминская Лидия-топ студенті, облыстық, халықаралық ғылыми-практикалық конференциялардың жүлдегері.

Конференция жұмысының қорытындысы бойынша 3 жеңімпаз және 9 ғылыми-зерттеу жұмыстарының жүлдегерлері анықталды: Алиаскарова Камила (жет.Молдабаева А. У), Деркачева Олеся (жет.Молдабаева А. У.), Тойлыбаева Аружан (жет. Абдуллина Г. З); Бакенова Зарина (жет.Белоглазова В. М.), Нурланбекова Альбина (жет. Боханова А. Б), Пшенбаева Динара (жет. Жауап:Н), Кудряшова В.(жет.Ткаченко Т. Е), Ескермесова А(жет. Пономарева Е. А.), Калиева З (жет.Елеусизова Д. А), Рамазанова М (жет. Елеусизова Д. А), Гливин Г,Барсуков В (жет. Бекбулатов Е. К.).

Қазылар алқасы студенттердің реферативтік жұмыстарының сапалы мазмұнын, жұмыстың өзектілігі мен бірегейлігін, баяндаудың нақтылығы мен қисындылығын, авторлардың эрудициясын, жұмыс тақырыптары бойынша қолданылатын әдебиеттің толықтығын, акт –технологиялар мен ресурстарды пайдалануды атап өттіИнтернет студенттер Сайкинов Х, Ищанова М, Галямова В (ғыл.жет. Сыздыкова Б.).

" Үшін ерекше қорғау " Бабич К, " Тақырыптың ерекшелігі үшін " Сагимбаева Р, " Ғылыми зерттеулердегі алғашқы қадамдар үшін " Серикова Н., Омарова М, Мендыкулова А,Чечина Д., "Шешендік өнер" Қайрат Д. номинацияларында атап өтілді.

Салтанатты жиын Ю.В. Лопареваның жетекшілігімен вокалдық топтың орындауындағы «Сәлем жастарІ» әнімен аяқталды.

Колледж әдіскері

Баекенова С. А.