« May 2024 »
Сейсенбі, 30 қараша 2021 20:55

Салмақты шешім…

Бүгін, 30 қарашада біздің педагогикалық колледжде біз ұсынған біліктілікке қызығушылық танытқан болашақ талапкерлер үшін қашықтықтан Ашық есік күні өтті. Әлемдегі қазіргі жағдай өте өкінішті оқуға түсуді таңдауға әлі шешім қабылдамаған мектеп оқушыларының және балаларға жеткізгісі келетін

ақпарат үшін алаңдайтын студенттердің жанып тұрған көздерін көруге мүмкіндік бермейді. Оқушылармен тікелей қарым-қатынас оларға колледжді жақсы білуге және күнделікті өміріміздің атмосферасына енуге көмектеседі. Біз өз қызметімізді әлдеқайда көп көрсете аламыз және көптеген оқушыларды қызықтыра аламыз, бірақ біз үміт үзбейміз және елдегі жағдайдың жақсаруына үміттенеміз.

Мен бірінші курс студенті ретінде жоғары курс студенттері Тамерлан, Аружан, Марина, Рината, Ерлан, Владислав және конференция жетекшілері Зауреш Жарасбайовна және Асель Болатовнамен бірге түрлі бағыттар бойынша мамандықтардың бай таңдауы, біздің оқу орнымыздың қабырғасында өткізілген қызықты іс-шаралар туралы айтып бердім. Дәл осы жерде 9 және 11-сыныптар базасында болашақ шет тілі мұғалімдері, қолданбалы шеберлік оқытушылары, хореографиялық ұжымның басшылары және басқа да көптеген мамандар дүниеге келеді.

Мен үшін, осы жылы мүлдем жаңа мамандыққа - негізгі орта білім берудің шет тілі мұғаліміне түскен студент ретінде, колледж өміріне қатысу және өзін оқуда көрсету өте қызықты. Колледж біздің дамуымыз бен өзін-өзі жүзеге асыруымыз үшін барлық мүмкіндіктерді ұсынады. Әркімнің мүдделеріне сәйкес келетін көптеген шығармашылық, ғылыми және спорттық іс-шаралар бар. Мысалы: скауттық қозғалыс, ол болашақта пайдалы болатын маңызды бағыттарды зерттейді. Бұл қозғалыс болашақ шет тілі мұғалімдері үшін өте қолайлы, өйткені ол әлемнің түкпір-түкпіріне саяхаттауға және ағылшын тілінің тәжірибесі түрінде жаңа тәжірибе алуға және еріктілікте, туризмде, кәсіптік бағдар беруде және туған өлкенің тарихын білуде өзін дамытуға мүмкіндік береді.

Сондай-ақ, колледж қабырғаларында студенттерге арналған «бір-бірден», «StudentVision», «ҚКП сыйлығы» сияқты түрлі іс-шаралар және жастарды қызықтыратын көптеген іс-шаралар өткізіледі. Жақында енгізілген колледж студенттері өткізетін жаңа жобалар әр түрлі курстардың студенттері арасында үлкен танымалдылыққа ие болды. «TravelQostaRegion» бағдарламасындағы біздің колледж студенттерімен бірге саяхат бізді Қостанай облысының тарихына баулиды және туған өлке туралы біреуге жаңа нәрсе ашуы мүмкін. «Апта қорытындысы/LIFE NEWS» - аптаның барлық маңызды жаңалықтары туралы телехабар. Мен жаңалықтар лентасында бірнеше рет болдым, өйткені колледж өткізетін көптеген іс-шараларға қатыстым. «Студия Быковский, 9» қызықты телебағдарлама.

Болашақ талапкерлермен кездесуде біз оқушыларға жаңа және қызықты білімге жол аштық. Болашақ туралы және мектептің орта буынында оқып, айналысатын іс туралы ойлау маңызды деп санаймын. Педагог мамандығы оңай емес және салмақты шешімді талап етеді. Бұл үшін біз оқушылардың болашақ білімі туралы шешім қабылдауға және белгілі бір қадамдар жасауға, олқылықтарды жоюға және қабылдау кезінде сынақтардан өтуге дайын болуға жеткілікті уақыт болуы үшін осы шараны өткіздік.

Біз оқушылармен сапалы білім алу, кәсіби дағдылар мен қабілеттерді қалыптастыру үшін барлық мүмкіндіктермен бөліскіміз келді. Біз, студенттер өткізген іс-шараны оқушыларға түсінікті, заманауи форматқа жақындатуға тырыстық. Материал екі тілде дайындалған, қол жетімділігі үшін, өйткені біздің колледжде қазақ және орыс тілдерінде оқу мүмкіндігі бар. Соңында, төртінші және үшінші курс студенттері Quizizz серверінде ойын өткізді, ол бұрын алынған ақпарат туралы сұрақтарға жауап беруді талап етті. Ойын конференцияның барлық қатысушыларын қызықтырды және оң нәтижеге қол жеткізді.

Келесі жылы, менің ойымша, алдымда ең жүргізуге және осындай қызмет бойынша-қарым-қатынасқа ашық сабақтар өткізді. Бұл үшін мен тәжірибе жинаймын және біздің колледж қозғалатын «өзен ағынынан ағып кетпеуге» тырысамын.

7 сыныптан бастап Мен Қостанай педагогикалық колледжіне оқуға түсуге бел будым және жаңа білім, танысу және эмоциялар алуды асыға күттім. Көптеген педагогтар советовали таңдау дәл осы, иә, мен көптеген достар қазірдің өзінде училось мұнда. Педагог мамандығы өте сұранысқа ие және барлық салаларда қолданылады, бұл маған өте қолайлы болды. Шешім қабылдауға бірдей маңызды үлес: 9-сыныптан кейін оқуға түсу немесе мектепте қалу, менің анам қосқан. Ата-аналармен ақылға қонымды шешім қабылдауда кеңес алу өте маңызды, бірақ белгілі бір мамандық бойынша жеке мүдделеріңізді ұмытпаңыз.  Мен отандық тіреледі, бұл жасады мұндай таңдау тілеймін әрбір анықтап, өз болашағы бар.

Арина Рожко, а-13 тобының студенті