« May 2024 »
Бейсенбі, 30 желтоқсан 2021 11:04

Кафедра отырысы тимбилдинг формаларының бірі ретінде

Кафедра отырысы-алқалық шешімдерді әзірлеудің дәстүрлі және кеңінен қолданылатын әдісі-колледждің оқу-тәрбие жүйесінде ерекше мәнге ие. Колледж жұмысының бекітілген жоспарына сәйкес кафедра отырыстары ай сайын өткізіледі..

2021 жылғы 29 желтоқсанда Шет тілдер кафедрасының кезекті отырысы өтті, онда педагогтердің бірінші жартыжылдықтағы өзін-өзі дамытудың жеке жоспарларын іске асыру жөніндегі есептері, 2022 жылғы 24-29 қаңтар аралығында өткізілетін шет тілдер кафедрасының апталығын өткізу жоспарын қарау және бекіту, кафедра педагогтерінің түрлі кәсіби конкурстарға, олимпиадаларға, ғылыми-практикалық конференцияларға, семинарларға және т. б. қатысу қорытындылары сияқты мәселелер қаралды.
Күн тәртібіндегі бірінші мәселе алдыңғы отырыстың шешімдерін іске асыру туралы мәселе болды, сондай-ақ "Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2020 - 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының мақсаттары мен міндеттерін іске асыру бойынша колледж педагогтерінің ғылыми-әдістемелік және инновациялық қызметі"әдістемелік кеңесінің шешімдерін іске асыру туралы мәселе қаралды.
Отырыс аясында А.В. Юсупова өзін-өзі тәрбиелеу тақырыбы бойынша "Шет тілдерін оқытудың тиімділігін арттыру үшін мобильді құрылғылар мен қосымшаларды пайдалану" баяндамасын ұсынды.
Өз сөзінде педагог 1 курс топтарындағы шет тілі сабақтарында әртүрлі қосымшаларды қолдану тәжірибесін көрсетті және кафедра педагогтеріне тілді үйренуге деген ынтаны арттыру тәсілі ретінде кейбір Мобильді қосымшаларды пайдалануды бастауды ұсынды.
Кафедра апталығын жоспарлауда педагогтар ұсынылған іс-шараларды өткізу туралы шешім қабылдады, олар үшін жауаптылар тағайындалды және оларды өткізу күндері.
Кафедра меңгерушісі кафедра педагогтарының конференцияларға, конкурстарға, семинарларға қатысуына салыстырмалы талдау жасады және 2021-2022 оқу жылының 1 жартыжылдығының қорытындысы бойынша кафедраның әрбір мүшесінің рейтингін ұсынды. Кафедра мүшелері білім беру ұйымдарының педагогтерін аттестаттаудан өткізудің жаңа қағидаларымен таныстырылды.
Барлық қойылған сұрақтар қаралып, талқыланды. Талқылау нәтижелері хаттамада көрсетілген (29.12.2021 жылғы №5 хаттама).

Жутова Е.М.,
Шетел тілдері кафедрасының меңгерушісі