« April 2024 »
Сейсенбі, 28 маусымның 2022 09:28

«Қорытынды жасайық»

10 Маусымда "Асар" еріктілер қозғалысының командасы ағымдағы оқу жылындағы өз қызметін қорытындылады. Қысқа уақыт ішінде команда үлкен жетістіктерге жетті.

10 наурыз бен 10 маусым аралығында "Асар" волонтерлерінің көмегін 35 оқушы пайдаланды: Қостанай Жоғары экономикалық колледжінің 1 студенті, Қостанай политехникалық жоғары колледжінің 1 студенті, № 23 ОМ 2 оқушысы, №8 ОМ 1 оқушысы, №16 ОМ 1 оқушысы, Зерноград ауылы ЖОМ КММ 1 оқушысы және біздің колледждің 18 бірінші курс студенттері. Математика бойынша еріктілер сұранысқа ие, Ар-11 тобының 7 еріктісі 33 оқушыға көмек көрсетті. Математика бойынша еріктілер арасында Жаканова Аружан көш бастап тұр-8 Кеңес, одан кейін Зерниченко Радмила мен Ибраева Аружан – 6 Кеңес, бекіре Екатерина - 5 кеңес, Лузина Анастасия-3, Гусманова ләззат және Байбулова Амина-2 және Уланова Ангелина-бір кеңес. Барлық еріктілер жоғары баға мен жақсы пікірлер алды, мысалы: "өте сауатты, емтихан алдында жаңа тақырыпқа көмектесті: ) өте ризамын!!!", "Қиын тақырыптарды оңай түсінуге және емтиханға дайындалуға көмектесті", " ерікті емтихан алдында көп көмектесті, рахмет!"және т. б..
Ағылшын тілі бойынша әзірше бір ерікті Рамазанова Раушан жұмыс істейді, оған біздің колледждің екі студенті көмек сұрады. Өкінішке орай, Қазақ тілі бойынша консультацияларға әзірше сұраныс жоқ, дегенмен мұнда Ак-31 тобының жоғары курс студенттері Ш. Ибраева, Г. Сейтқанова, А. Қайырбек, А. Дощанова және Ар-21 тобының студенттері Д. Даниялова жұмыс істейді..
Айта кету керек, жоба басталғаннан бері біздің команда 14-тен 18 адамға дейін "өсті". Командада барлығы 15 волонтер және үш адам ұйымдастыру жұмысын орындайды: Сұлтан Құсайынов сайттың жұмыс істеуі бойынша жұмыс жүргізеді, Альбина Нұрпейісова және Жібек Манаспаева әлеуметтік желілерде ілгерілетумен айналысады.
Команданы біріктіру, басқаны тыңдау және өз көзқарасын дұрыс айтуға дағдыландыру, тиімді қарым-қатынастың жеке тәсілдерін қалыптастыру үшін жоба жетекшісі "жеке қарым-қатынастың тиімділігі"тренингін өткізді. Тренинг аяқталғаннан кейін қатысушылар өз әсерлерімен бөлісті, ойынның пайдалы екендігі, ақпаратты беру және сәтті байланыс туралы қандай қорытынды жасауға болатындығы туралы қорытынды жасады, осындай жағдайларда сәтті қарым-қатынас ережелерін жасады. Біз бұл шеберліктің қай жерде пайдалы болатынын талқыладық, онда жұмыста өз ойларыңызды нақты тұжырымдап, мәнін түсінуді үйрену керек. Олар үлкен ақпараттың мәнін есту және бөлектеу қабілетінің, ақпаратты жүйелеу қабілетінің, өз түсініктерін енгізудің маңыздылығын атап өтті.
Соңында барлық қатысушыларға "Асар" еріктілер қозғалысының сертификаттары берілді.

Жоба сәтті басталды, жақсы нәтижелер бар! Жобаның барлық қатысушыларына жемісті жұмысы үшін үлкен алғыс! Біздің қатарлар жаңа еріктілермен толықтырылады деп үміттенеміз!

Математика және экономика пәнінің
оқытушысы Султанова Г. Е.