« April 2024 »
Жұма, 03 маусымның 2022 15:47

"Техникалық кәсіптік және орта білімнен кейінгі білім беру жүйесінің педагогы: еңбек функцияларын жетілдіру"біліктілікті арттыру курстары туралы бап

2022 жылдың 16 мамыры мен 2022 жылдың 3 маусымы аралығында біздің колледж базасында біліктілікті арттыру курстары өткізілді. Облыстың түрлі қалалары мен аудандарынан 21 адам осы курстардың тыңдаушылары болды.

Біздің жаттықтырушы Өтегенова Гүлнара Маратқызы болды. 16 мамыр бірінші сабақ болды. Кеңседе тыныштық болды. Әр адам бізді не күтіп тұрғанын күтіп, күтіп отырды. Әр сабақ жағымды және достық атмосфераға толы болды. Шынында да, бұл 3 апта біз үшін жарқын болды. 1 апта теориялық болды. Барлық сабақтар қызықты тренингтермен нығайтылып, ынтымақтастыққа бағытталды. Әр мұғалім жаңа қырынан таныла алды. Гүлнара Маратқызы қарапайым мысалдармен күрделі нәрселерді түсіндіріп, бағдарламаның әрбір күрделі элементін қолжетімді етуге тырысты. Бірінші апта тыныш өтті. Екінші апта практика базаларында педагогтердің тағылымдамасына арналды. Онда біздің колледждің оқытушылары Қостанай индустриалды-педагогикалық колледжіне, №7 жалпы білім беретін мектепке, сондай-ақ Қостанай қаласының "Карнавал" хореографиялық мектебіне барды. Бізді практика базаларында әлеуметтік серіктестеріміз қарсы алды, барлық қажетті материалдарды ұсынды, жұмыс бағдарламаларын құрастыру бойынша өз ұсыныстарын берді.

Курстардың үшінші аптасы қорытынды бөлімге арналды, онда біз тыңдаушыларымыздың дәптерлерімен жұмыс істедік. Біздің жаттықтырушы бізге boppps моделі бойынша сабақтың ерекшеліктерін түсіндірді, кейстер қандай болу керектігін мысалдармен көрсетті. Біз өткізетін курстардың ерекшелігі әр сабақта орын алған атмосфера болды. Оңай, креативті түрде біз әр сабаққа қатысып, біз жасаған тапсырмалармен бөлісу үшін жаңасын асыға күттік. Осындай курстардан өткеннен кейін өз біліктілігін арттыруға және осы бағытта дамуға деген ұмтылыс артады. Осы курстарда бір кішкентай отбасына айналған біздің ұжымға, сондай-ақ біздің жаттықтырушы Өтегенова Гүлнар Маратқызына алғысымды білдіргім келеді. Осындай жаттықтырушылар мен Құзыретті тәсілдің арқасында күрделі заттар түсінікті және қол жетімді болады. Жасы бойынша әртүрлі контингентке қарамастан, біз достасып, топтастық. Қостанай, Арқалық, Сарыкөл - барлығы ұйымшыл болды және шын мәнінде жоғары кәсіби деңгейін көрсетті.

Шет тілдер кафедрасының оқытушылары:

Қалиева Ботакөз Баранбайқызы, Юсупова Алина Қанабекқызы