« April 2024 »
Жұма, 03 маусымның 2022 15:45

Қостанай педагогикалық колледжінің кафедралары арасындағы "Педагогикалық шеберлік "үздік виртуалды әдістемелік көрмесі" байқауы

Компьютерлік дағдыларды игеру, интернет құралдарын қолдана білу қазіргі мұғалімге

өзінің ақпараттық-білім беру кеңістігін кеңейтуге мүмкіндік береді, кәсіби өсуге және өзін-өзі тәрбиелеуге жағдай жасайды, педагогикалық қызметінде қоғамның ақпараттық ресурстарын пайдалануға, әріптестерімен байланысуға, өзекті мәселелерді талқылауға қатысуға мүмкіндік береді.

Қостанай педагогикалық колледжінде кафедралар арасында "Педагогикалық шеберлік" виртуалды әдістемелік көрмесі өтті. Бұл әдістемелік жұмыстың тағы бір инновациялық түрі. Бұл көп аспектілі ақпараттық-білім беру ортасы, педагогтарға олардың дербес танымдық және ғылыми-іздестіру қызметінде қажетті жағдайлар жасауға бағытталған.

Виртуалды әдістемелік көрмені өткізудің мақсаты-жан-жақты білім беруді қамтамасыз ететін материалдық, мәдени және дидактикалық ресурстар жүйесін құру бойынша колледж педагогтерінің тәжірибесін анықтау, қолдау және тарату.

Байқауға жеті кафедра қатысты: мектепке дейінгі тәрбие, шет тілі, Жаратылыстану-гуманитарлық пәндер, Педагогика және психология, математика және ақпараттық технологиялар, сәндік-қолданбалы шеберлік, филология.

Кафедра педагогтары Қостанай педагогикалық колледжінің сайтында орналастырылған 2021-2022 оқу жылы кезеңінде бейнематериалдар: оқу-әдістемелік құралдар, әдістемелік ұсынымдар, дидактикалық материалдар жиынтықтарын ұсынды.

Виртуалды әдістемелік көрменің қорытындысын бағалау педагогтер мен білім алушылар арасында келесі критерийлер бойынша дауыс беру принципімен өтті:

- виртуалды көрменің бейне презентацияларын рәсімдеу ерекшелігі;

- бейне көрсетілімдердің сапасы;

- тұжырымдамалық (авторлық ұстаным, жетекші педагогикалық идеяны бөлектеу;

- өзектілігі, практикалық маңыздылығы;

- тәжірибенің жаңалығы;

- педагогикалық мәселені шешу үшін әдіс-тәсілдерді, әдіс-тәсілдерді таңдаудың негізділігі;

- технологиялылығы, жүйе элементтерін басқа қызмет түрлеріне көшіру мүмкіндігі.

Педагогтер мен білім алушылардың дауыс беру қорытындысы бойынша жүлделі орындар келесідей бөлінді:

I дәрежелі Диплом-шетел тілдері кафедрасы;

II дәрежелі Диплом-мектепке дейінгі тәрбие кафедрасы;

III дәрежелі Диплом-жаратылыстану-гуманитарлық пәндер кафедрасы.

"Әдістемелік идеялар үшін" номинациясы бойынша Диплом - Педагогика және психология кафедрасы. "Шығармашылық ізденіс үшін" номинациясы бойынша диплом - сәндік-қолданбалы шеберлік кафедрасы. Виртуалды әдістемелік көрмеге қатысқаны үшін алғыс хаттар математика және ақпараттық технологиялар, филология кафедраларына берілді. Материалдарды ұйымдастырғаны, дайындағаны және байқауға қатысқаны үшін кафедра меңгерушілері: Абжанова А. К., Баякова Б. М., Жуткова Е. М., Кравченко Т. Н., Кокенова Д. Ж., Төлепова Д. Ж., Кенжегарина А. А. алғыс хаттармен марапатталды.  Дауыс беру нәтижелері колледждің барлық педагогтары мен білім алушылары әдістемелік жұмыстың виртуалды түрін маңызды, қажетті және ыңғайлы деп танитынын көрсетеді. Виртуалды әдістемелік көрменің артықшылығы-ақпараттық технологияларды пайдалану, интернет көрмені жаппай да, жеке өтініш беру тәртібімен де қашықтықтан танысуға мүмкіндік береді. Бұл жетістіктердің көпшілікке көрсетілуі және жаңа көп функциялы ақпараттық ресурс.

Кафедра меңгерушісі.сәндік-қолданбалы шеберлік кафедрасы

Баякова Б. М