« April 2024 »
Сейсенбі, 27 қыркүйек 2022 16:36

Жас педагог мектебінің отырысы

Кәсіби жолын бастаған кез-келген адам кәсіби тәжірибенің жоқтығынан қиындықтарға, проблемаларға тап болады. Жақсы мұғалім болу үшін бағдарламалық Білім жеткіліксіз. А.С. Макаренко былай деп жазды: "мұғалімнің ғылыми білімін, әдістемелік шеберлігі мен жеке қасиеттерін синтездеу, педагогикалық техниканы

шебер меңгеру және озық педагогикалық жетістіктер қажет". Білім беру ұйымы жас мамандардың кәсіби бейімделуін қамтамасыз ететін орталық буын болып табылады. Білім беру ұйымының міндеті - жаңа бастаған педагогке өзін қабілетті, талантты, дұрыс кәсіби таңдау жасаған, педагогикалық қызметінде жоғары нәтижелер көрсетуге және үздік кәсіби қасиеттерін көрсетуге қабілетті адам ретінде сезінуге көмектесу.
   2022 жылғы 23 қыркүйекте Қостанай педагогикалық колледжінде Жас педагог мектебінің алғашқы ұйымдастыру отырысы өтті, оған 15 жас және жұмысқа жаңадан қабылданған мамандар қатысты. Мектеп отырысының күн тәртібіне педагогтің қатаң есептегі қажетті құжаттаманы жүргізуі бойынша мәселелер, Теориялық оқыту журналын жүргізу бойынша ұсынымдар, колледждің жергілікті актілерімен танысу, колледждің ақпараттық қауіпсіздігі бойынша нұсқаулық өткізілді.
   Теориялық журналды жүргізу және толтыру бойынша ұсыныстармен №2 мектеп бөлімінің меңгерушісі Ким Радмила Анатолевна таныстырды. Өз сөзінде педагогтарды қатаң есептілік құжаттарын толтыруға, желілік немесе модульдік оқыту жүйесін ескере отырып, теориялық даярлық журналын жүргізуге қойылатын талаптармен таныстырды, білім алушыларды ай сайынғы аралық бақылау мен бағалауды жүргізу бойынша ұсынымдар берді.
   Отырыстың екінші сұрағы педагогтарды колледждің ақпараттық-техникалық базасымен таныстыру, директордың ақпараттық технологиялар жөніндегі орынбасары Жанар Илеусизовна Кубжасароваға ақпараттық қауіпсіздік бойынша нұсқаулық өткізілді. Өз сөзінде Жанар Илеусизовна педагогтердің назарын колледжде оқу кабинеттері мен зертханалардың заманауи интерактивті жабдықтары мен бағдарламалық қамтамасыз етуінің болуына аударды, оны педагогтер оқу сабақтары мен сыныптан тыс іс-шараларды өткізуде еркін қол жеткізе алады.
   Колледж әдіскері Шалдыбаева Гульшат Бахытбаевна педагогтарды колледждегі жас педагог мектебі қызметінің жергілікті актілерімен және негізгі қағидаларымен, колледж директорының "жас педагог мектебінің жұмысын ұйымдастыру туралы" бұйрықтарымен, колледждің тәжірибелі педагогтері қатарынан жас және жаңадан қабылданған педагог-тәлімгерлерді бөлу және бекіту туралы таныстырды. Өз сөзінде қатысушыларды жас педагог мектебінің жұмыс істеу мақсаты мен міндеттерімен, 2022-2023 оқу жылына арналған отырыстардың тақырыптарымен, оқу сабақтарының жоспарын ресімдеу бойынша ұсынымдармен және т. б. таныстырды.
  Отырыс соңында педагог-психолог Янюк Нора Сергеевна жас және жаңадан қабылданған педагогтармен педагог жұмысындағы қиындықтарды зерттеу бойынша диагностикалық сауалнама жүргізді.

Шалдыбаева Г.Б., әдіскер.