« April 2024 »
Бейсенбі, 06 қазан 2022 12:15

«Ұлттық біліктілік тестілеу мұғалімдерді жұмысқа қабылдау кезеңдерінің бірі ретінде» айтты студенттерге арналған семинар

4 қазанда Қостанай педагогикалық колледжінің мәжіліс залында колледж түлектері үшін ұлттық біліктілік тестілеуін (бұдан әрі ҰБТ) өткізу ережелерін түсіндіру мақсатында семинар өтті. Іс-шараның мақсаты – түлектерді жұмысқа орналасуға қойылатын талаптармен және ҰБТ тапсыру алгоритмімен таныстыру. Семинарға колледждің мамандықтарының бітіру топтарының студенттері шақырылды.

Директордың ОПІ жөніндегі орынбасары Жунусова К. С. аталмыш іс-шараның мақсаты мен оны өтудің колледж түлектері үшін маңызы туралы айтты. МжАТ кафедрасының оқытушысы Салкенова М.К. Ұлттық тестілеу орталығының сайтын көрсетті, онда әрбір түлек ҰТО-ға тіркеліп, өтініш береді; ҰБТ дайындау және жеткізу кезінде қажетті ақпаратты табуға болатын пайдалы бөлімдер мен платформаларды көрсетті. Меруерт Кабдолаевна білім беру ұйымына жұмысқа орналасуға қойылатын жаңа талаптарға да тоқталып, бос лауазымға үміткердің бағалау парағының нысаны мен мазмұнын көрсетті.

Жұмысқа орналасуға, сондай-ақ қосымша білім алуға қызығушылық танытқан студенттер сұрақтар қойды: тестілеу сертификатының жарамдылық мерзімі туралы, тестілеуді қай бағыттар бойынша тапсыру керектігі туралы, санатты ертерек көтеру мүмкіндігі туралы, тестілеуді қашан тапсыру тәртібі туралы университетке түсу және т.б.

Семинарды ұйымдастырушылар әрбір студент пайдалы және қажетті ақпаратты ала алды деп үміттенеді, оларға сынақтан өтуде сәттілік және одан әрі мансаптық өсу тілейді, мұнда ҰБТ іс-шарасы табысқа жету жолындағы кезеңдердің бірі болып табылады.

Директордың ОПІ жөніндегі орынбасары Жунксова К.С.,

МжАТ кафедрасының оқытушысы Салькенова М.К.