« April 2024 »
Сейсенбі, 18 қазан 2022 11:17

Озық педагогикалық тәжірибені жалпылау

Кез келген ғылымда, кез келген өнерде ең жақсы мұғалім – ол  тәжірибе.

Сервантес

Мұғалімнің кез келген кәсіби қызметі жаңалықтармен, инновациялармен сипатталады. Инновация - бұл жеке мұғалімдердің де, пікірлес адамдардың шығармашылық топтарының да ғылыми ізденістерінің нәтижесі болып табылады. Озық педагогикалық тәжірибе жаңа идеяларды, мазмұнды, әдістерді ұсынуды және сынақтан өткізуді, педагогикалық процесті ұйымдастыруды; педагогтер үшін әдістемелік ұсыныстарды әзірлеуді, білім беру мәселелерін шешуді және т. б. қамтамасыз етеді.  Педагогикалық тәжірибені жалпылау процесінде мұғалімнің кәсіби шеберлігі жүзеге асырылады, одан әрі перспективалар анықталады, кәсіби қызметті жетілдіру үшін әріптестердің тәжірибесімен алмасу жүреді.

2022 жылдың 13 қазанында облыстық оқу-әдістемелік кеңесте шет тілдері кафедрасының оқытушылары Кучерявая Татьяна Леонидовна мен Жутова Елена Михайловна «Үйдегі оқу» пәні бойынша оқу құралы бойынша өз тәжірибелерін ұсынды. Осы оқу құралын дайындаудың өзектілігі келесі тармақтарға байланысты болды: оқушылардың оқу және сөйлеу дағдыларын дамыту қажеттілігі; түпнұсқа ағылшын тіліндегі көркем әдебиет үлгілерін зерттеудің маңыздылығы; студенттердің ойлауы мен қиялын дамыту; сондай-ақ: заманауи талаптарға жауап беретін «Үйдегі оқу» пәні бойынша бірыңғай оқулықтың болмауы; оқытушыларда бар материалды құрылымдау қажеттілігі.

Сонымен қатар, осы оқу құралымен жұмыс істеу алдына қойылған міндеттердің бірі - «Үйдегі оқу» пәнін оқу кезінде білім алушылардың ынтасын арттыру болды. «Home Reading» құралы колледждің әдістемелік кеңесінің отырысында рецензияланып, бекітілді, ISBN нөмірі берілді. Оқу құралы практикалық сабақтарда да, ағылшын тілін оқитын студенттердің өзіндік жұмысы үшін де қолданылады.

Облыстық оқу-әдістемелік кеңес комиссиясының шешімімен педагогтер Т.Л. Кучерява мен Е. М. Жутованың тәжірибесін облыс педагогтерінің пайдалануы үшін, одан әрі жалпылау және республикалық оқу-әдістемелік кеңесте таратуға ұсынылады.

Т.А. Чуркина,директордың оқу-әдістемелік жұмыс

жөн.орынбасары