« April 2024 »
Бейсенбі, 27 қазан 2022 00:07

Музыка әрдайым бізбен!

Көркемдік қызметпен айналысу студенттерге айтарлықтай психотерапиялық әсер етеді, басқа пәндерден туындаған жүйке-психологиялық стрессті жеңілдетеді.

Сурет және музыка сабақтарында қолданылатын ойындар денсаулықты сақтап қана қоймай, шығармашылық еркіндікті дамытуға, қиялдың ұшуына, қиял мен бейнелеу процестерін оятуға көмектеседі. Өзін-өзі тану, оның ішкі әлемі бар. Оқытылатын ғылымдарға қызығушылықты арттыратын сыныптан тыс жұмыстың тиімді түрлерінің бірі-пәндік апта.
26 қазаннан бастап колледжде жыл сайын атап өтілетін мерекеге арналған Музыка және ДПМ кафедрасының дәстүрлі апталығы басталды. Ол өнерге, оның тарихына, шығармаларына және ұлы шеберлердің шедеврлеріне деген қызығушылықты ояту үшін алдын-ала дайындалған іс-шара ретінде өткізіледі. Бұл ұлттық мәдениет пен халықтық дәстүрлерді жаңғырту мүмкіндігі.
Апталық аясында кафедра оқытушылары және студенттердің қатысуымен жарқын музыкалық-көркемдік іс-шаралар жоспарланды:
• Рысбекова Д. К. "Қазақ халық аспаптарында ойнау" тақырыбы бойынша, Ковбица А. Н. "Сурет"тақырыбы бойынша оқытушылардың шеберлік сыныптары;
• көркемөнерпаздар вокалдық ұжымдарының жетекшілеріне арналған облыстық семинар оқытушы Черкова Н. В.;
• Нуржакупова Г. К., Сагумбаева А. С. оқытушыларының ашық сабақтары, сабақ барысында өз тәжірибелерімен бөліседі;
• Нуржакупова Г.Н. авторлық шығармаларының музыкалық-поэтикалық зертханасы.
Апталықтың ашылуымен бірге 1-қабаттың залында білім алушылар мен сәндік-қолданбалы шеберлік кафедрасы оқытушыларының шығармашылық жұмыстарының көрмесі ұсынылды. Апта бойы шеберлік сыныптар, ашық сабақтар мен тренингтер квест ойындары өткізіледі. Үлкен үзілістер кезінде кафедра оқытушыларының орындауындағы жанды музыка үнін тамашалауға болады. Аптаның әдемі аяқталуы "Жүректі музыкамен толтырайық" концерттік бағдарламасы, тыңдаушылардың назарына оқытушылар мен білім алушылар шығармашылық тандемі ұсынылады.