« April 2024 »
Дүйсенбі, 31 қазан 2022 16:00

«Жаңартылған білім беру мазмұны жағдайында заманауи оқу сабағын құрудың ерекшеліктері» облыстық семинар-шеберханасы

Кез келген іс жақсы және тез орындалады, его оны жақсы адам қолға алар болса.

Ахмет Байтұрсынұлы

«Қостанай облысы әкімдігінің Білім басқармасы» ММ ТжКБ әдістемелік кабинеті 2022 жылғы 28 қазанда Қостанай облысы әкімдігі Білім басқармасының «Қостанай педагогикалық колледжі» КМҚК базасында «Жаңартылған білім беру мазмұны жағдайында заманауи оқу сабағын құрастыру ерекшеліктері» тақырыбы бойынша облыстық семинар өткізді. Семинар жұмысына облыс колледждерінің 58 педагогі, «Қостанай облысы әкімдігінің Білім басқармасы» ММ ТжКБ әдістемелік кабинеті басшысының орынбасары Г.М. Өтегенова,  техникалық және кәсіптік білім беруді дамыту проблемаларын зерттеу секторының меңгерушісі К.А. Карина  қатысты.

Семинарды өткізудің мақсаты оқытушылардың кәсіби шеберлігін дамыту, заманауи оқу сабағын құруды жетілдіруде заманауи технологияларды пайдалана отырып, білім беру сапасын арттыру болды.

Семинар аясында жұмыс тәжірибесімен алмасу үшін қолайлы диалог алаңы құрылды, қатысушылардың білім беру қызметін жетілдіру үшін тілектері айтылды.

Қостанай педагогикалық колледжінің оқытушылары, атап айтар болсақ,  география пәнінің оқытушысы Ж.Б. Демесинова, Қазақстан тарихы пәнінің оқытушысы  О.А. Рихтер, ағылшын тілі пәнінің оқытушысы Б.Б. Калиева, математика пәнінің оқытушысы  Д.А. Елеусизова, денешынықтыру пәнінің оқытушысы Т.С. Сушко, орыс тілі пәнінің оқытушысы А.М. Кудиярбекова  ашық сабақтар өткізді, олар өз сабақтары арқылы қазіргі заманғы оқу сабақтарын құруда, білімді игерудің ең озық әдістері мен әдістерін қолдануда өзіндік тәсілдерді көрсете алды.

Қатысушылардың кәсіби деңгейін арттыру және озық тәжірибелерімен алмасу, ой-өрісін кеңейту және білімнің жаңа салаларына баулу мақсатында шеберлік сағаттары өткізілді. Айталық, педагог Т.Е. Ткаченко  оқушылардың оқу сауаттылығын дамытудың тиімді тәсілдерін, жұмыс әдістері мен формаларын көрсетті. Биология пәнінің оқытушысы Т.Н. Кравченко және арнайы пәндер оқытушысы Т.А. Чуркина оқыту мен оқыту сапасын арттыру құралы ретінде Action Research және Lesson study білім беру платформаларымен жұмыс істеу тәжірибесімен бөлісті. Оқу сабақтарында Classroomscreen.com интерактивті жұмыс үстелінің қолданылуын информатика пәнінің оқытушысы Т.А. Юркевич көрсетті.

Семинар соңында қатысушылар Қостанай педагогикалық колледжінің оқу кабинеттерінің жабдықталуымен танысты, 2022 жылы қайта жаңартылған педагогикалық даңқ мұражайында экскурсия өткізілді.

Семинар жұмысының қорытындысы шығарылды, одан әрі ынтымақтастық үшін пікірлер, ұсынымдар айтылды.

Біз ұжымға құзыреттілікті оқыту стратегиясын ойдағыдай меңгеруге көмектесетін нысандарды табуға тырысамыз. Қарапайым шындық: өзіңізді сынап көріңіз – оқушыларға ұсыныңыз – әріптестеріңізбен бөлісіңіз – пікірлес адамдарды табыңыз-күш біріктіріңіз. Өйткені ең жақсы жетістікке бірге ғана қол жеткізуге болады.

Т.А.Чуркина,

директордың ғылыми- әдістемелік жұмыс