« May 2024 »
Жұма, 09 желтоқсан 2022 11:08

«Әр халықтың бесігін қолында ұстайтын күш – елінің табиғаты». В.О.Ключевский

2022 жылдың 8 желтоқсанында Қостанай облысы әкімдігінің білім басқармасының «Қостанай педагогикалық колледжі» КМК-да аттестация аясында 31 жасқа дейінгі тобындағы «Жаратылыстану ғылымдарымен» пәнінен ашық сабақ өткізілді әлемді тану әдісі» оқытушысы Овражконың жетекшілігімен М.Е. «Қазақстан табиғатына қысқаша шолу» тақырыбы бойынша 24 адам қамтылды.

Оқыту сабағының басында мұғалім М.Овражко «Кәсіби болжам» жаттығуы арқылы қолайлы, сенімді, достық атмосферасын құрды, студенттерді өнімді іс-әрекетке ынталандырды.

Сабақтың түрі оқу пәні бойынша кәсіптік құзіреттілікті қалыптастыруға, ауызша (конспектілеу), көрнекілік (иллюстрациялар, презентация, бейне) оқыту әдістері мен практикалық сабақ әдісі («инфокарусель», «Блум түймедасы») бағытталған. «, Блум таксономиясы бойынша деңгейлік тапсырмалар құру) бастауыш сынып оқушыларына қолданылды.

Сабақтың тұтастығы мен толықтығы қамтамасыз етілді. Білім, білік, дағдыны жүйелі және дәйекті қалыптастыру принципі сақталды. Көрнекі материалды пайдалану оқушылардың оқуын, санасын және белсенділігін, олардың танымдық белсенділігін дамытуға, теория мен практиканың байланысын ашуға ықпал етті.

Сабақтың жоғары қарқынына мұғалімнің білікті кәсіби-әдістемелік дайындығы, жұмыс орнын дайындау және сабақтағы жұмыс барысын жоспарлаудың арқасында қол жеткізілді.

Осы сабақта Марина Евгеньевна жоғары шығармашылық қабілеттерін және педагогикалық шеберлігін көрсетті.Сабақ жаңашыл, қызықты, танымдық. Осы сабақ мысалында мұғалімнің әдістемесінде орын алатын оқытудың жүйелік сипаты көрсетілді.Бұл сабақ практикалық бағытта: студенттер осы тақырып бойынша ой-өрісін кеңейтті, қажетті ақпараттар мен дағдыларды алды, олар болашақ сабақтарда мұғалім ретінде қолдана алады.