« April 2024 »
Дүйсенбі, 06 ақпанның 2023 17:14

Педагогика және психология кафедраның апталығының бірінші күні

«Педагог: мамандық, кәсіп, өнер» - осындай ұранмен педагогика және психология кафедрасының апталығы басталды. Апталықтың ашылуы жарқын болды: жігерлі қазақ биі, интерактивті викторина және педагогтар З. М. Байнакатова мен Г. Ж. Кубегенованың айтысы.

«Оқуға құштар колледж» тұжырымдамасы аясында «Бастауыш сынып оқушыларының адамгершілігін қалыптастырудағы поэзияның рөлі» атты дөңгелек үстел өтті. Кездесуге Қостанай облысының атақты ақыны Александра Ильинична Суслова, У-22 және У-24 топтарының студенттері қатысты. Іс-шарада балалардың адамгершілігін поэзия арқылы тәрбиелеу тақырыбы талқыланды. Александра Ильинична өзінің өмір тарихымен бөлісті, өлең оқыды, мұғалімнің тәжірибесімен бөлісті. Отан туралы, ата-аналар туралы өлеңдер ерекше сезімдер тудырды. Студенттер тарапынан сұрақтар қарша жауды. Мұғалімдердің болашақ ұрпағы поэзия идеялары қалай пайда болады, автор өз өлеңдерінде қандай мақсатты көреді деп ойлады.
   Облыстық ПМПК мамандары Г.Б. Амиржанова және Ж.Б. Садвокасова У-32 тобы арналған «ПМПК жұмысының білім беру, денсаулық сақтау және халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарымен өзара іс - қимылы және ынтымақтастығы» ақпараттық практикум өткізді. Семинар барысында ерекше білім беру қажеттіліктері бар балалармен мұғалімнің жұмысы, сыныпта бар балаларды анықтау алгоритмі туралы сұрақтар талқыланды.
   Студенттердің дене шынықтырумен айналысуға деген қызығушылығын дамыту, адам өміріндегі спорттың маңыздылығын түсіну мақсатында колледждің спорт залында  5 бөлімшенің студенттері арасында «Көңілді старттар» өтті. «Көңілді старттар» бағдарламасы өте қарқынды болды. Командаларға жүгіру, доптармен, құрсаумен, теннис ракеткаларымен және тіпті суши таяқшаларымен қызықты, кейде өте қиын жарыстар ұсынылды, онда олар өздерінің спорттық шеберліктерін көрсете алды. Бұл қызықты жарыстың барлық кезеңдері қарқынды күресте өтті.  3-орынды №1 мектеп бөлімшесінің командасы, 2 – орынды мектепке дейінгі бөлімшенің командасы және 1 – орынды мәдениет бөлімшесінің командасы иеленді.

Кафедра педагогтары: Волошко В.И., Дюсекеева М.М., Муратова Г.А.