« May 2024 »
Жұма, 17 ақпанның 2023 13:40

Мемлекеттік қызметшілер студенттерді шақырады - ашық есік күні.

Қазақстандағы мемлекеттік қызметшілер санаты кең ауқымды лауазымдарды қамтиды, олардың әрқайсысы өзінше маңызды және пайдалы.

Біздің Республикамыздың заңнамасы мемлекеттік қызметшілердің құқықтық мәртебесінің ерекшеліктерін көздейді. Қазіргі уақытта мемлекеттік қызметке кірудің, оны өткерудің және тоқтатудың ерекше шарттары мен тәртібі, еңбек пен төлемнің ерекше шарттары, сондай-ақ қосымша жеңілдіктер мен артықшылықтар белгіленген. Алайда, мемлекеттік қызметшілерде бірқатар шектеулер мен тыйымдар бар. Мысалы, мемлекеттік қызметші депутат және жергілікті өзін-өзі басқару органдарының мүшесі бола алмайды, кәсіпкерлік қызметпен айналыса алмайды, әлеуметтік желілердегі аккаунттарында ойын-сауық орындарынан фотосуреттерді, шетелдік фотосуреттерді және т. б. орналастыра алмайды.

Бұл туралы кеше, 2023 жылғы 16 ақпанда педагогикалық колледж студенттері, сондай-ақ ЧелМУ Қостанай филиалы,  А.Байтұрсынов атындағы ҚӨУ студенттері ашық есік күнін өткізу кезінде білді.  Бұл іс-шара колледж түлектерін жұмысқа орналастыру және жұмыспен қамту бойынша жұмыс шеңберінде өткізілді. Студенттер Қостанай қаласындағы мемлекеттік қызметшілердің кеңселері – жұмыс орындарына барып, тау-кен өндіру кәсіпорындарының инспекторларымен, мемлекеттік сатып алу бойынша мемлекеттік қызметшілермен, мүмкіндігі шектеулі адамдарға, қарттар мен аз қамтылған отбасыларға әлеуметтік көмек көрсететін мемлекеттік қызметшілермен кездесті. Мемлекеттік қызметшілердің халыққа көмек көрсетуде өз миссиясын қалай орындап жатқанын көрдік. Сондай-ақ, барлық ниет білдірушілер өздерін қызықтырған сұрақтарын қоя алды: Мемлекеттік қызметке қалай түсуге болады, кандидаттарды іріктеу қалай жүргізіледі, мемлекеттік қызметте қандай мансаптық мүмкіндіктер бар, жас мамандар үшін қандай жеңілдіктер мен әлеуметтік кепілдіктер қарастырылған деген сұрақтарға жауап алдық. Кездесу қызықты, әрі нәтижелі өтті.

Манапбаева Жібек,,

Ар-41тобының студенті