« April 2024 »
Сәрсенбі, 01 наурыздың 2023 18:01

Үздік педагог IT-2023

(1 Vote)

АТ индустриясының қарқынды дамуына және оның жаңа мүмкіндіктеріне байланысты барлық мамандардың, соның ішінде педагогтардың цифрлық сауаттылығына қажеттілік артып келе жатқаны бәрімізге белгілі.

Басқаларды жаңа нәрсеге үйрететін және білім әлеміне жетелейтін адамдар бір қадам алда болуы керек.

Қостанай педагогикалық колледжінде "Үздік педагог IT-2023" кәсіби шеберлік конкурсын өткізу дәстүрге айналды. Бұл іс-шара жыл сайын сабақтарда АКТ-ны қолдануда тәжірибе алмасу және тәжірибе алмасу мақсатында өткізіледі. Әр мұғалімнің оқытуға өзіндік көзқарасы бар және шығармашылық немесе нақты ғылымдар болсын, әр түрлі саланың мамандары жаңа нәрселерді қолданатынын білу қызықты.

2023 жылғы 1 наурызда "Үздік педагог IT-2023" конкурсының күндізгі кезеңі өткізілді, онда бес кафедраның өкілдері студенттердің интерактивті оқытуын ұйымдастыру және оларды оқу процесіне неғұрлым қызықты және көрнекі түрде тарту үшін түрлі онлайн-сервистермен және қосымшалармен жұмыс істеу тәжірибесін ұсынды. Өзекті және сүйікті тақырып-геймификация, онда оқушылар ойындар арқылы тапсырмаларды жеке де, командада да орындайды.

Бағалау барысында құзыретті қазылар алқасы қызықтырған сұрақтарын қоя алды, ұсынылатын ат-шешімдердің практикалық маңыздылығына, функционалдығына және өзектілігіне көп көңіл бөлінді.

Филология кафедрасының Арнайы пәндер оқытушысы Ткаченко Татьяна Евгеньевна "Платонус" ААЖ мүмкіндіктері туралы, оны студенттердің өткізіп алған сабақтарын өтеу кезінде қолдану және тестілеу үшін мәліметтер базасын құру туралы айтты. Сондай-ақ, Татьяна Евгеньевна өз сабақтарында қолданатын онлайн-сервистерді атап өтті.

Шет тілдері кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы Асель Болатовна Шопанова білім алушылардың білімін тексеру үшін қолданатын басқа платформаларға сілтемелері бар виджеттер мен QR-кодтарды орналастыру мүмкіндігімен classroomscreen онлайн тақтасымен жұмысты көрсетті. Сондай-ақ Асель Болатовна сабақтар мен мастер-кластарға өзара қатысудың маңыздылығын атап өтті, өйткені бұл жаңа нәрсе туралы білуге және әріптестерінің АКТ-ны пайдалану тәжірибесін қабылдауға жақсы мүмкіндік.

Педагогика және психология кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы Гульназ Жумабаевна Кубегенова өз студенттерімен онлайн-сервистер арқылы өткізетін қызықты жаттығуларды көрсетіп, кез келген сабаққа арналған тапсырмаларды әзірлеуге болатын қосымшамен бөлісті.

Музыка кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы Абишева Алена Юрьевна студенттерге мамандандырылған сайттар мен музыкалық редакторларды қолдана отырып, ноталар, сольфеджио және аранжировка негіздерін қалай оқытуға болатындығын көрсетті.

Мектепке дейінгі тәрбие кафедрасының арнайы пәндер оқытушысы Жолдыбаева Динара Сарсембаевна студенттерді WorldSkills чемпионатына дайындауға баса назар аударды және мектеп жасына дейінгі балаларға арналған дидактикалық ойындарды әзірлеуге арналған өзекті қосымшаларды көрсетті.

Қазылар алқасының құрамына: директордың АТ жөніндегі орынбасары Кубжасарова Жанар Илеусизқызы; былтырғы "Үздік педагог IT" байқауының жеңімпазы, музыка кафедрасының aрнайы пәндер оқытушысы – Нуржакыпова Гульшат Кенжетаевна және колледж әдіскері – Кусеубаева Жанар Абилкасовна кірді. Айта кету керек, қатысушылар өздерінің портфолио-сайттарын жетістіктерімен, әдістемелік әзірлемелерімен және студенттермен жұмыс нәтижелерімен таныстырған сырттай кезең Алдын ала өтті.

Екі кезеңдегі ұпайларды санау нәтижесінде бірден үш жеңімпаз анықталды, бұл қатысушылардың шеберлігін, талантын және табандылығын көрсетеді:

I орын – Шопанова А. Б., Кубегенова г. Ж., Абишева А. Ю. (әрқайсысы 76 балдан)

II орын – Ткаченко Т. Е. (71 балл)

III орын – Жолдыбаева Д.С. (47 балл)

Кружнова Мария Павловна, ағылшын тілі мұғалімі, конкурстың жеке кезеңіне қатыса алмады, бірақ сырттай кезеңге материал ұсынды, сондықтан қатысушы сертификатының иегері болды.

Қатысқандарыңыз үшін барлық қатысушыларға алғыс білдіреміз, ат-құзыреттілігіңізді одан әрі арттыруды, сондай-ақ өз әріптестеріңіздің қолдауы үшін жанкүйерлерді тілейміз! Келесі жылы кездесуге дейін!

Салкенова М. К.

математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының Арнайы пәндер оқытушысы

Read 313 times