« April 2024 »
Сәрсенбі, 01 наурыздың 2023 15:26

Информатика пәнінің оқытушысы Т. А. Юркевичтің ашық оқу сабағы.

(1 Vote)

2023 жылғы 02 наурызда математика және ақпараттық технологиялар кафедрасының апталығы аясында оқытушы Т.А. Юркевич Ар-11 тобында (1 кіші топ) "Информатика" пәні бойынша "3D-панорама және виртуалды тур" тақырыбында ашық сабақ өткізді, оның мақсаты 3D-панорама және виртуалды тур құру бойынша жұмыс болды.

Сондай-ақ, студенттер image Composite Editor және Kolor panotour сияқты бағдарламалардың интерфейсімен және функционалдығымен танысты.

Сабақ барысында білім алушылар педагог әзірлеген маршруттық парақты ұстанып, виртуалды тур арқылы "Әзірет-Сұлтан" мұражай-қорығына, Ә.Қастеев атындағы бейнелеу өнері мұражайына және Қостанай облыстық тарихи-өлкетану мұражайына барды. Содан кейін YouTube-арнадағы бейне нұсқаулықтың көмегімен педагог өзінің теориялық білімін іс жүзінде қолдана алды және дайын өнімге – Қостанай педагогикалық колледжінің мұражайы бойынша өзінің виртуалды турына барынша жақындады. Бұл технологиялар көбінесе әртүрлі қызмет салаларындағы объектілерді көрсету үшін қолданылады: жылжымайтын мүлікте тұрғын үй-жайларды, көрмелерді, виртуалды саяхаттарды, онлайн турларды және т.б. көрсету кезінде. ZD панорамалары басқа кеңістікте жеке болу сезімін береді.

Сабақта жаңа ақпараттық-коммуникациялық технологиялар белсенді пайдаланылды, білім алушыларға толықтырылған шындық элементтерін қолдану қажет болды, бұл өз кезегінде ат-құзыреттілігін едәуір арттыруға және ой-өрісін кеңейтуге мүмкіндік береді.

"Оқу колледжі" бағдарламасын оқу-тәрбие процесіне біріктіру мақсатында мұғалім Ы. Алтынсарин виртуалды мұражайға саяхатты пайдаланды. Goggle Maps картасын пайдаланып, содан кейін білім алушылар Ы.Алтынсарин шығармаларды атады.

"Информатика" пәнінің "ағылшын тілі" пәнімен интеграциясы қолданылды, өйткені сабақта қолданылатын бағдарламалық жасақтама ағылшын тіліндегі интерфейске ие болды, бұл әдіс студенттерге сөздік қорын техникалық сипаттағы терминдермен толықтыруға мүмкіндік береді.

Барлық білім алушылар сабақта қызығушылықпен жұмыс істеді, ұсынылған практикалық тапсырмаларды орындады, виртуалды тур құрды. Жұмысты бағалау үшін сабақтың әр кезеңі бойынша дескрипторлары бар чек – Парақ әзірленді, сабақ соңында білім алушыларға платформада интерактивті ойын ұсынылды wordwall.net аяқтағаннан кейін білім алушылар чек-параққа балл қойып, сабақта алған қорытынды баллдарымен танысты.

Тулепова Д. Ж.,

МжАТ кафедра меңгерушісі