« April 2024 »
Бейсенбі, 02 наурыздың 2023 08:04

Көктем мерекесі – Алғыс айту күні

«Рахмет – жанның тектілігінің белгісі»
Эзоп

Бүгін, яғни көктемнің алғашқы күні еліміздің тұрғындары бір-біріне «Рахмет» деп, жауап ретінде естиді.

Алғыс айту күні мерекесі көптеген елдерде тойланады, бірақ оның тарихы мен мақсаттары әртүрлі халықтар үшін әртүрлі. Қазақстанда бұл мереке 2016 жылы көпұлтты еліміздің халықтары арасындағы достық, мейірімділік пен келісімнің символына айналу үшін пайда болды. 1 наурыз – ел халқының бір-біріне, қазақтарға төзімділігі мен қонақжайлылығы үшін алғыс айтатын күн.
Дегенмен бұл мереке тек Қазақстанда тұратын халықтарға алғыс айтумен шектелмейді. Жыл өткен сайын маңыздылығы артып, кеңейе түсуде: бұл күні игі істер жасап, адамдарға көмектескендерге, сондай-ақ олардың отбасыларына, туыстарына, достарына, әріптестеріне және т.б.
Қостанай педагогикалық колледжінде Алғыс айту күніне арналған іс-шаралар дәстүрге айналып үлгерді. Таңертеңнен бастап кезекші студенттер ұстаздарды алғыс сөздер жазылған шағын ашық хаттармен қарсы алып, дәліздерге тілектер ілініп, студенттік топтарда кураторлық сағаттар, әңгімелер өткізілді. Бұл күні көптеген студенттер қайырымдылық шараларына қатысты.
Біздің топ та шет қалмады – мереке аясында кураторлық сағат өтті, онда біз кімге және не үшін алғыс айтамыз, сондай-ақ алғысымызды білдірудің неліктен маңызды екенін талқыладық.
Сіз тек жақын достарыңызға, туыстарыңызға, ұстаздарыңызға ғана емес, сонымен қатар елге, қалаға, үйге, ауа-райына және, әрине, өзіңізге де алғыс айта аласыз. Өз жетістіктерімізді, тіпті ең кішкентай жетістіктерімізді байқай отырып, біз өзімізді бағалау сезімін дамытып, оны басқалардан көруге үйренеміз.
Алғыс айту күні - бізде бар нәрсенің құндылығы туралы ойланатын маңызды күн, бізді қоршап тұрған нәрсе, бізге қолдау мен бағыт-бағдар беретін, жағымды көңіл-күй мен қуат беретіні туралы ойлауға мүмкіндік береді.
Бұл күні - 1 наурызда Ар-41 тобы туған колледжінің оқытушыларына осында алған білімдері үшін, кеңестері үшін, қиын сәттерде қолдау көрсетіп, көмек көрсеткендері үшін шексіз алғысын білдіреді. Біз бір-бірімізге тату ұжым, түсіністік пен жанашырлық, төрт жыл оқу барысында ортақ бақытты сәттер үшін алғыс айтамыз.
Басымыздағы бейбіт аспан үшін, өмір сүруге, білім алуға және дамуға мүмкіндік берген мемлекетімізге бәріміз бірге алғыс айтамыз!

Шарипова Алина, Ар-41 тобының студенті